هشدار هواشناسی درباره بارش برف و باران، وزش باد شدید و کاهش شدید دما در کشور

لوگوی ایسنا ایسنا . شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۱۶:۲۸
سازمان هواشناسی نسبت به نفوذ سامانه بارشی، وزش باد شدید، کاهش شدید دما در نقاط مختلف کشور و افزایش تلاطم و ارتفاع امواج در نقاط مختلف دریای خزر و خلیج فارس هشدار داد.

به گزارش ایسنا، در هشدار زرد رنگ سازمان هواشناسی آمده است که از فردا (۲۸ دی ماه) وزش باد شدید با سرعت متوسط ۶۰ تا ۸۰ کیلومتر بر ساعت در استان های اردبیل، گیلان، خراسان رضوی، هرمزگان، فارس، کرمان و سیستان و بلوچستان رخ می دهد.
همچنین دوشنبه (۲۹ دی ماه) این شرایط جوی برای استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، زنجان، سمنان، اردبیل، گیلان، خراسان رضوی، فارس، هرمزگان و سیستان و بلوچستان پیش بینی می شود.
سازمان هواشناسی همچنین نسبت به آسیب به سازه های گلخانه ها و احتمال شکستن درختان هشدار داده است. در چنین شرایطی استحکام نهال های تازه کشت شده با نصب قیم جهت مقاومت در برابر باد، خودداری از محلول پاشی و سم پاشی، استحکام و ترمیم سقف و سازه های گلخانه ها، عایق بندی و محافظت از کندوها و استفاده از بادشکن جهت جلوگیری از شکستگی شاخه و تنه درختان و حتی ریشه کن شدن درخت توصیه می شود.
همچنین با توجه به باد و سرما در مناطق سردسیر، لازم است دامداری ها نسبت به خشک نگهداشتن سطح زمین و مسدود نگهداشتن درب های سالن ها و سالن های مرغداری نسبت به تهویه و کنترل دما در شرایط باد اقدامات لازم را انجام دهند. عدم انجام آبیاری جهت جلوگیری از سست شدن ریشه گیاهان به دلیل باد وعدم استقرار ماشین آلات کشاورزی و نهاده های کشاورزی بر روی زمین نیز در این هشدار هواشناسی توصیه شده است.
نفوذ سامانه بارشی در کشور از فردا
در ادامه این هشدار آمده است که فردا (۲۸ دی) بارش برف و باران و در ارتفاعات کولاک برف در نیمه جنوبی آذربایجان غربی، نیمه غربی کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب فارس، مناطق شمالی و شرقی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار