پیگیر امور همه روستاهای زلزله زده هستیم/ کار بازسازی به سرعت آغاز شود

ایکنا شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۱
گروه اجتماعی - استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در اثر زلزله جمعه شب گذشته، 130 روستا در شهرستان های میانه و سراب دچار خسارت شده اند، گفت: پیگیر امور همه این روستاها هستیم و در تلاشیم تا فردا کار آواربرداری تمام شده و بازسازی روستاها آغاز شود.

به گزارش ایکنا از آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی امروز، 18 آبان ماه در جمع اهالی روستای دونیق از توابع بخش مرکزی شهرستان سراب، اظهارکرد: به اهالی همه این روستاها اطمینان می دهم که نمایندگان فرمانداری ها و بخشداری ها با تمام توان نسبت به حل مسائل و مشکلات آنها تلاش خواهند کرد.
وی افزود: به کارشناسان مربوطه دستور داده ام تا در کمترین زمان ممکن، کار ارزیابی خسارت های واردشده به روستاها را انجام دهند تا به سرعت مرحله بازسازی خانه های روستایی آغاز شود.
پورمحمدی، از روستاییان نیز خواست در روند آواربرداری و سپس بازسازی خانه های روستایی با دستگاه های مسئول همکاری کنند.
استاندار آذربایجان شرقی، با بیان اینکه در شهرستان سراب، 25 روستا دچار آسیب جدی شده است، افزود: خوشبختانه در این شهرستان تلفات جانی نداشتیم.
وی ادامه داد: علت اصلی خسارات ناشی از زلزله، مقاوم نبودن خانه های روستایی است که در گذشته این کار انجام نشده؛ البته اکنون به دنبال یافتن مقصر نیستیم، اما بعد از این باید تلاش شود تا روند مقاوم سازی خانه های روستایی با جدیت بیشتری انجام شود.
استاندار آذربایجان شرقی درباره نگرانی روستاییان درخصوص نگهداری احشام خود، گفت: از فرمانداران دو شهرستان می خواهم مکان مناسبی را برای این امر در نظر بگیرند.
وی تعداد مصدومان حادثه زلزله در دو شهرستان میانه و سراب را 550 نفر اعلام کرد و گفت: تنها 10 نفر از این افراد بستری شده اند که حال عمومی آنها خوب است و بقیه افراد به صورت سرپایی درمان شده اند.
پورمحمدی با اشاره به اینکه عمده نیازمندی های مردم در مناطق زلزله زده، وسایل گرمایشی، مواد غذایی و لوازم بهداشتی است، از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار