۳۵۰ کارگر ساختمانی در فیروزکوه ساماندهی شدند

برنا نیوز شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۲
فرماندار فیروزکوه از تاسیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ مهدی یوسفی جمارانی در نشست با کارشناسان حوزه فرماندار که به منظور پیگیری پروژه های سطح شهرستان برگزار شد از ساماندهی ۳۵۰ کارگر ساختمانی فصلی در این شهرستان خبر داد و گفت: در راستای اجرای ماده ۱۳۱ قانون کار، به منظور حفظ حقوق و منافع مشروع و قانونی و بهبود وضع اقتصادی کارگران مشمول قانون کار ، برای اولین بار انجمن صنفی کارگران ساختمانی در فیروزکوه تاسیس شد.
فرماندار فیروزکوه افزود: به منظور ساماندهی وضعیت کارگران ساختمانی، احقاق حقوق قانونی آنها، ارتقای سطح دانش فنی آنان، تشکیل بانک اطلاعاتی این انجمن با عضویت ۳۵۰کارگر و با برگزاری انتخابات مجمع عمومی تشکیل شد.
وی کارگران را یکی از اقشار زحمت کش و با اهمیت در هر جامعه ای دانست و اظهار داشت: انجمن های صنفی کارگری با هدف ارتقاء وضعیت زندگی و معیشت کارگران و رفع مشکلات آنها تشکیل می شود.
وی افزود: انتظار می رود هیأت مدیره انتخاب شده توسط کارگران جهت اجرای وظایف اصلی خود از جمله اجرای دقیق مفاد اساسنامه و مصوبات مجامع عمومی، دفاع از حقوق کارگران، هماهنگی در جهت برگزاری دوره های آموزشی ایمنی و مهارت های کارگران در راستای عملیاتی نمودن اهداف تشکیل انجمن گام بردارند.
جمارانی به انتخاب اعضای این انجمن اشاره کرد و گفت: بر همین اساس اعضای اصلی و علی البدل هیات مدیره انجمن به مدت سه سال و بازرسان آنها به مدت یک سال انتخاب شدند.
بیشتر بخوانید: انتخابات شورای دانش آموزی انتخاب اصلح ترین افرد برای ساختن جامعه ای پویا است سازمان های مردم نهاد در اطلاع رسانی فعالیت های خود کوتاهی کرده اند

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار