یکشنبه آینده علت اصلی آتش سوزی بازار تبریز مشخص می شود/ ناگفته های آتش سوزی مهیب بازار

فارس نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۵
مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی گفت: با توجه به اطلاعات اولیه به دست آمده و سرنخ هایی که در دست داریم، طبق اعلام شهرداری تبریز به نظر کارشناسان رسمی دادگستری هم نیاز بوده و به امید خدا صبح روز یکشنبه هفته آینده علت اصلی آتش سوزی بازار تبریز اعلام می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمدباقر هنربر، دیشب در جمع خبرنگاران با عنوان بررسی آتش سوزی ایکی قاپیلار بازار تبریز اظهار کرد: از زمان مهار آتش سوزی که در ۳ صبح انجام گرفت بلافاصله عملیات لکه گیری انجام گرفته است.
وی با بیان اینکه مسوولان آتش نشانی مسوولیت اعلام علت آتش سوزی بازار تبریز را دارند، تصریح کرد: طبق جلسه روز یکشنبه در فرمانداری تبریز مقرر شد تا علت در صبح روز چهارشنبه اعلام شود ولی با توجه به اینکه اطلاعات اولیه به دست آمده و سرنخ هایی که در دست داریم، طبق اعلام شهرداری تبریز به نظر کارشناسان رسمی دادگستری هم نیاز است و به امید خدا در صبح روز یکشنبه هفته آینده علت اصلی اعلام خواهد شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی در رابطه با تناقضات آمار در رابطه با تعداد مغازه های آسیب دیده بازار، گفت: ۱۲۰ مغازه دچار خسارت ۵۰ تا ۱۰۰ درصد شده است ولی ۱۱۳ مغازه دار خود را به هیات امنا معرفی کرده اند و به همه این بازاریان در سه بازار مشروطه، مجتمع ثصرا و صاحب الامر مغازه به مدت یکسال واگذار خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه هدف اصلی ما این است تا مردم خود درگیر مسائل شوند و تشکل های مردمی گسترش یابد، توضیح داد: هدف از تشکیل هیات امنای بازار نیز همین موضوع می باشد تا بازاریان مسائل خودشان را خود حل کنند.
هنربر با بیان اینکه انتقادها قابل قبول است ولی بازاریان نیز باید از ملک خود مراقب کنند، گفت: برخی مسائل منتشر شده در فضای مجازی از جمله سیستم هوشمند را باید خود بازاریان انجام دهند.
وی خاطرنشان کرد: البته تعدادی افراد غیرمسوول در روز حادثه مصاحبه کرده و حرف هایی زدند که قابل قبول نیست، چراکه ما کارگروه ۲۱ گانه ...