«حبیب محبیان» خواننده، آهنگساز، نوازنده و ترانه سرای سرشناس و صاحب سبک ایرانی بود که در دهه ۱۳۵۰ با آلبوم مرد تنهای شب به شهرت رسید.

برترین ها: «حبیب محبیان» چهارم مهرماه ۱۳۳۱ در تهران به دنیا آمد. در خانوادهٔ او، برادرانش نیز به موسیقی علاقه داشتند، اما تنها خود او به موسیقی حرفه ای روی آورد. دوران نوجوانی «حبیب محبیان» مصادف با پیدایش گروه بیتلز (به انگلیسی: Beatels) در دهه ۶۰ میلادی بود که باعث علاقه بیشتر او به موسیقی شد.
علی رغم تمایل سایر برادرانش به ویولن، علاقهٔ وی از ابتدا به گیتار بود. زیر نظر «مرتضی حنانه» به فراگیری اصول و ظرایف آهنگسازی روی آورد و به تعبیری می توان گفت که این «مرتضی حنانه» بود که قابلیت های صدا و دامنه و توانایی های حنجره او را شناخت.
بعد ها وی توانست به عنوان خواننده در تلویزیون استخدام شود. «حبیب بعد از ۲ سال از استخدام در رادیو و تلویزیون به خدمت سربازی رفت و در آنجا نیز خواننده باشگاه افسران بود.
تقریباً همزمان با فوت همسر اول «حبیب»، مادر او نیز، به علت حمله قلبی فوت می کند و این حوادث باعث می شود که در اولین آلبومش یعنی «مرد تنهای شب» که در سال ۱۳۵۶ انتشار یافت بیشتر آهنگ ها را به یادشان بخواند. این آلبوم یکی از بهترین های موسیقی پاپ دهه ۵۰ به شمار می آید.
آهنگ های «مادر» و «خرس کوکی» را به یاد مادرش و «شهلای من» و «نگاهم» را به یاد همسرش خواند. اگر بخواهیم چند قطعه ماندگار او را انتخاب کنیم به «مرد تنهای شب»، «شهلای من کجایی»، «بزن باران» و «قوی زیبا» می رسیم. بعید به نظر می رسد در این میان «خرچنگ های مردابی» از قلم بیفتد.
«حبیب محبیان» بعد از انقلاب ایران را ترک کرد و در سال ۱۳۶۴ در لس آنجلس در ایالات متحده آمریکا ساکن شد. او پس از خروج از ایران، دوازده آلبوم موسیقی منتشر کرد که همگی آن ها در همان سبک و سیاق ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار