حاج قاسم معتقد بود دفاع از فلسطین، مایه ی عزت و شرافت ماست و هرگز در ازای زرق و برق و لاشه ی این دنیا، از این واجب دینی دست نخواهیم کشید.

گروه سیاسی خبرگزاری فارس: اولین روز قدس پس از انقلاب است که دیگر او در میان ما نیست؛ اما به عینه می توان جوشش تفکری که او برای آن مبارزه می کرد یعنی آزادی قدس و رهایی ملت مظلوم فلسطین را در سرتاسر پهنه عالم و بلاد اسلامی دید.
حاج قاسم که تمام عمر خود را وقف جهاد فی سبیل الله در میدان های جهاد بلاد اسلامی کرده بود، بیش از بیست سال از عمر بابرکت خود را در قامت فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صرف توانمندسازی جبهه مقاومت و الگودهی به جوانان رشید و غیرتمند امت اسلامی برای رهایی ملت مظلوم فلسطین و احقاق حقوق حقه آنان کرد.
روز قدس بهانه ای است که به یاد آوریم اصلی ترین دغدغه حاج قاسم در طول دوران حیات و مسئولیتش، رهایی قدس و نابودی رژیم صهیونیستی بود چراکه ازجمله نقاط درخشان فرماندهی وی بر نیروی قدس، تقویت حزب الله لبنان و گروه های مبارز فلسطینی برای مقابله با رژیم صهیونیستی بود که ثمره آن پیروزی های چشمگیر جبهه مقاومت در نبردهای متعددی با رژیم اشغالگر ازجمله جنگ ۳۳روزه حزب الله لبنان، ۲۲ روزه و ۸ روزه غزه و ... برشمرد.
در حقیقت می توان گفت که این حاج قاسم سلیمانی بود که توانست راهبرد جمهوری اسلامی ایران یعنی تقویت گروه های مبارز مردمی علیه رژیم صهیونیستی را به بهترین نحو ممکن دنبال و مدیریت کند.
همین هدف والا برای آزادی قدس و نابودی رژیم صهیونیستی است که او مهرماه ۱۳۹۸ در پاسخ به نامه ابوخالد، فرمانده کل گردان های عزالدین قسام فلسطین، می نویسد: رحمت و رضوان الهی بر ملت شجاع فلسطین که به واسطه ی زخم های بسیار و محاصره ی ظالمانه و هجوم وحشیانه ی دشمنان آن هم در مقابل چشمان صدها میلیون مسلمان غمی عمیق و دردی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری