دبیرکل نُجَباء در تهران با مشاور عالی رهبر انقلاب در امور نیروهای مسلح ملاقات کرد. در این دیدار، اهم موضوعات مربوط به تحولات جاری منطقه و عراق مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از مرکز ارتباطات و امور رسانه ای نُجَباء در ایران، دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء روز دوشنبه در تهران با دستیار و مشاور عالی رهبر انقلاب در امور نیروهای مسلح، دیدار و گفت وگو کرد.
طرفین در این ملاقات راجع به شرایط حاکم بر منطقه به ویژه تحولات امنیتی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور عراق به تبادل نظر پرداختند و سیاست های مخرّب آمریکا در حوزه های گوناگون را مورد انتقاد قرار دادند.
نفوذ هیئت های صهیونیستی به عراق در پوشش فعالیت های اقتصادی و مدنی، پیوند برخی احزاب و سیاستمداران فاسد با دشمنان و زمینه سازی آنان برای سازش عراق با اسرائیل، کوشش آمریکا جهت احیای داعش و حزب بعث، همچنین حضور فعال نُجَباء در میادین جهاد علیه تروریسم تکفیری و اشغالگری، از دیگر محورهای این دیدار بود که به صورت مبسوط بررسی شد.
حجت الاسلام والمسلمین «اکرم الکعبی» به شرایط حساس عراق، نارضایتی عمومی و انتظار برای برگزاری انتخابات زودهنگام، همچنین شکست پروژه آمریکا با تلاش مقاومت، الحشد الشعبی و کمک ایران اشاره کرد و اظهار داشت: اکنون واشنگتن سعی دارد از طریق ایجاد بحران های اقتصادی امنیتی، عراق را به سمت ویرانی و بی ثباتی سوق دهد.
وی سفارت آمریکا را نه مقرّی دیپلماتیک، بلکه پایگاهی نظامی و مرکز هدایت گروه های انحرافی توصیف کرد و خاطرنشان کرد: دولت سابق قصد داشت ضمن اصلاحات اقتصادی، دست آمریکا را از منابع ملی کوتاه کند و با مشارکت دادن سایر کشورها، عراق را از هیمنه ایالات متحده خارج کند که این اقدام، واشنگتن را عصبانی کرد.
سرلشکر «سیدیحیی رحیم صفوی» نیز ضمن ابراز خرسندی از دیدار شیخ اکرم الکعبی و ابلاغ سلام مقام معظم رهبری به ایشان، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار