یاوه گویی مجدد سعودی ها علیه ایران

جهان نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۹
مهر نوشت: مقامات ریاض که هنوز از شوک ضربات مهلکی که یمنی ها به اهداف مهم، حساس و راهبردی آنها وارد کردند، خارج نشده اند، بار دیگر لب به یاوه گویی مجدد و تکراری علیه ایران گشوده اند.

به گزارش جهان نیوز  به نقل از النشره، «عادل الجبیر» وزیر خارجه سابق و وزیر مشاور در امور خارجی سعودی بار دیگر لب به یاوه گویی علیه جمهوری اسلامی ایران گشود.
بر اساس این گزارش، وی که به نظر می رسد به شدت تحت تأثیر عملیات بزرگ مقاومت یمن علیه شرکت نفتی سعودی قرار گفته است، مدعی شد: حوثی ها جزئی جدایی ناپذیر از سپاه ایران هستند!
الجبیر با طرح این ادعا تلاش می کند تا اینگونه به افکار عمومی القا کند که ضربات سهمگین به اهداف مهم و حساس سعودی ناشی از قدرت نیروهای مقاومت نبوده و از جایی دیگر نشأت می گیرد.
وی همچنین ادعا کرد: حمله به تأسیسات نفتی عربستان توسط یمنی ها به دستور ایران انجام شد!
درهمین حال، «خالد بن سلمان» سفیر سابق ریاض در واشنگتن نیز در اظهاراتی کاملاً مشابه مدعی شد که حمله به تأسیسات نفتی عربستان به دستور ایران بوده است!
گفتنی است، شدت ضربات مهلک یمنی ها به اهداف حساس، مهم و راهبردی عربستان سعودی موجب شده تا مقامات ریاض عنان سخن از کف داده و بدون ارائه سند و مدرک، با هدف ایجاد فرافکنی، جمهوری اسلامی ایران را به دست داشتن در این مسأله متهم سازند.