حرکت برای جایگزینی ۲/۷ میلیارد دلار قاچاق پوشاک

واحد مرکزی خبر پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۱
واحد تولیدی جامه بافت در البرز با هزینه ۲ میلیارد تومانی و خرید ۹ دستگاه جدید از طریق تسهیلات کم بهره، ظرفیت تولید خود را ۲ برابر کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، مرکز البرز، سینا شاه بختی مدیر این مجموعه تولیدی در مراسم افتتاح خط تولید جدید این مجموعه گفت: با دریافت تسهیلات 8درصدی این خط تولید جدید وارد چرخه شده و ظرفیت تولید به هزار دست بافت در روز رسیده است.
وی با اشاره به ایجاد اشتغال برای 30 نفر به شکل مستقیم و 20 نفر به شکل غیر مستقیم در این فاز توسعه ای افزود: با این سرمایه گذاری تعداد کارگر های مشغول به کار در کارخانه جامه بافت به 100 نفر رسید.
شاه بختی با بیان اینکه واحد جامه بافت در حوزه اشتغال روستایی فعالیت میکند، اضافه کرد: با توجه به کیفیت تولید پوشاک در این مجموعه، برندهای خارجی پوشاک سفارش کار خود را به این مجموعه می دهند.
مدیر این مجموعه تولیدی گفت: برای تامین سرمایه مورد نیاز این توسعه، بخش اقتصادی استانداری البرز حمایت ویژه ای را صورت داده است.
50 میلیارد تومان تسهیلات کم بهره در جیب روستاییان البرز
قاسم پور مدیرکل امور روستایی استانداری البرز با اشاره به تلاش های انجام شده در راستای ایجاد اشتغال  پایدار روستایی در این استان گفت: حدود 400 طرح در استان البرز وارد سامانه کارا شده بود که خوشبختانه 320 طرح احداثی و توسعه ای با تسهیلات کم بهره مورد حمایت قرار گرفت.
وی افزود: علاوه بر این طرح ها با هماهنگی انجام شده با 2 بانک در البرز، به 56 طرح جدید 50 میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شد تا حمایت جدی از این طرح ها صورت پذیرد.
2هزار میلیارد تومان تسهیلات در گردش
زرگر مدیرکل امور اقتصادی استانداری البرز نیز حمایت از تولید را در سال جاری هدفمند توصیف کرد و افزود: سال گذشته 2 هزار میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش به واحد های ...