معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تاکنون معادل ۲۰۷ هزار میلیارد ریال گندم مازاد از کشاورزان کشور خریداری و از این میزان ۱۹۶ هزار میلیارد ریال به آنها پرداخت شده است.

یزدان سیف روز پنج شنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر افزود: تا ۲ هفته آینده مابقی مطالبات کشاورزان گندم کار نیز به آنها پرداخت می شود.
وی میزان گندم خریداری شده از کشاورزان با نرخ تضمینی را تا امروز هشت میلیون و ۲۳۰ هزار تن اعلام کرد و ادامه داد: این میزان گندم خریداری شده در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته به لحاظ مقدار ۷ درصد و از لحاظ ارزش ۵۷ درصد رشد داشته است.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران ادامه داد: خرید تضمینی گندم مازاد تا پایان مهرماه تداوم دارد و در این زمینه جای نگرانی برای کشاورزان وجود ندارد.
مشکل نخلداران بوشهر با خرید توافقی خرما برطرف می شود
وی در ارتباط با فروش محصول خرما که به دغدغه برای نخلداران استان بوشهر تبدیل شده است گفت: سازمان جهاد کشاورزی این استان باید موضوع را بررسی و گزارشی به وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجات ارائه کند تا موضوع با اطلاعات بیشتری مورد بررسی قرار گیرد.
سیف بیان کرد: طبق ابلاغی که وزیر جهاد کشاورزی داشته است خرمای نخلداران توسط سازمان تعاون روستایی با قیمت توافقی خریداری می شود و باغداران در این زمینه نگرانی نداشته باشند.
وی ادامه داد: کشور در ابتدای فصل برداشت خرما است و میوه خارک به عنوان مرحله اول برداشت محصول نخیلات در تهران با قیمت های خیلی بالایی به فروش می رسد.
سیف اظهار کرد: یک سری دشواری هایی به واسطه شیوع بیماری کرونا نظیر بسته شدن مرزها و محدودیت های تجاری و صادرات بر موضوع خرما و سایر محصولات کشاورزی سایه افکنده است که با تدبیری که در حوزه فرآوری و صنایع وابسته اندیشیده شده است، نگرانی کشاورزان را برطرف خواهدکرد.
۷۰ هزار تن کالای اساسی در ...

سرخط اخبار