اگر اواخر پاییز و اوایل زمستان را برای سفر به بهبهان انتخاب کنید می توانید مدهوش عطر و زیبایی گل های نرگس شوید و به جشنواره نان بروید و طعم بیش از ۱۵ نان را بچشید.
به گزارش خبرنگار ایلنا، سفری متفاوت به دیاری که سرزمین خدایان است. سرزمینی که در زمستان مامن زیبارویان خوش عطر و نگار می شود و اقوامی در آن زندگی می کنند که آداب و رسوم خود را حفظ و با یکدیگر به اشتراک گذاشته اند.
محمدابراهیم باستانی پاریزی در کتاب "ناهید خداوند هفت قلعه" آورده: بهبهان در کره زاگرس در نزدیکی ارگان محلی بوده است که آن را محل بغان می نامیدند. بغ نام خدای زرتشتی بوده است و بغان جمع بغ است. و بهبهان کنونی را بغبغان می نامیدند که در اثر تکرار کلمه در میان مردم بغبغان به بغبغو و کلمه بغبغو در اثر تکرار و برای سهولت تلفظ به بهبهو تغییر پیدا کرد.
به همین جهت است که بهبهان را شهر خدایان هم می نامند. سرزمینی که تاریخ آن به هزاران سال پیش حتی دوره مادها بازمی گردد و صدها اثر تاریخی از قلعه و پل گرفته تا گورستان های باستانی را در دل خود جای داده. دشتی وسیع دارد که نرگس ها در آن می رویند و کوه های سر به فلک کشیده که رودهای پر آب در آن جاری هستند. اینجا دیار تاریخ و عظمت طبیعت است.
چگونه برسید؟
از آنجا که بهبهان در نقطه ای از کشور قرار دارد که به بسیاری از استان ها راه دارد، مسیرهای متعدد برای رسیدن به بهبهان پیش روی شما خواهد بود. اگر تهران را به عنوان پایتخت، مبدا سفر قرار دهید می توانید با گذر از سه مسیر که در سه استان مختلف قرار دارد به بهبهان برسید. اما در کل تمام این مسیرها تا قم یک مسیر را طی می کنند و از قم به بعد با دو مسیر روبه رو ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار