قابلیت رمزنگاری DoH در گوگل کروم ۸۳ از شنود وب سایت های بازدیدشده ی کاربران به وسیله ی ارائه دهندگان خدمات اینترت جلوگیری می کند.

گوگل قابلیت جدیدی در کروم ۸۳ طراحی کرده است که ایمنی وب گردی کاربران را افزایش می دهد. این ویژگی که از آن با نام DoH یاد می شود، مخفف عبارت DNS-over-HTTPS است و از زمان معرفی گوگل تاکنون بحث های زیادی بین کارشناسان امنیتی و کاربران برانگیخته است. فرایند این فناوری بدین صورت است که اتصالات DNS را در ترافیک معمول HTTPS رمزگذاری و مخفی می کند. درنتیجه، ISP که خدمات اینترنت را برای شما فراهم کرده است، به هیچ عنوان نمی تواند ترافیک اینترنت شما و وب سایت های بازدیدشده را بررسی کند.
ازآنجا که جست وجوهای DNS و نتایج دریافتی آن حتی وقتی کاربران با وب سایت هایی که روی اتصالات رمزگذاری شده ی HTTPS در تعامل هستند، همواره ازطریق پروتکل های TCP و UDP و بدون رمزگذاری انجام می شوند، ویژگی جدید کروم با کمک رمزنگاری TLS، امنیت بسته های جست وجوی دی ان اس را افزایش خواهد داد.
گوگل مزایای استفاده ویژگی DNS-over-HTTPS را در سه بخش توضیح داده است:
اعتبارسنجی بهبودیافته : کروم از این پس می تواند ارتباط با سرویس دهند ه ی DNS مدنظر را اعتبارسنجی کند و تشخیص دهد خدمات دی ان اس جعلی نیست و هکرها آن را ایجاد و کنترل نمی کنند.
راستی آزمایی پیشرفته : کروم با فعال سازی این قابلیت، می تواند صحت و تمامیت پاسخ دریافتی از فراهم کننده ی خدمات DNS را ارزیابی کند تا دست کاری های احتمالی هکرها در همان شبکه را تشخیص دهد و از حملات فیشینگ و استخراج اطلاعات پیشگیری کند.
حفظ محرمانه بودن اطلاعات : کروم ارتباط خود را با فراهم کننده ی خدمات دی ان اس با کمک رمزگذاری کانال ارتباطی امن خواهد کرد؛ بنابراین، هکر نمی تواند با اتکا به دی ان اس اطلاعات و وب سایت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار