رئیس جمهوری لازمه اجرای موفقیت آمیز هر طرحی در کشور را کمک و همیاری مردم دانست و تاکید کرد که مبارزه با ویروس خطرناک کرونا و تامین همزمان نیازمندی های ضروری مردم، از جمله اقدامات اساسی دولت در چند روز و هفته اخیر بوده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان ، حجت الاسلام «حسن روحانی» روز چهارشنبه (۶ فروردین) در جلسه هیات دولت با قدردانی از همراهی و مشارکت مردم اظهار داشت: مردم امروز برای تامین نیازمندی های ضروری، در شرایط نسبتا مناسبی قرار دارند و کمبود تخت، پزشک و پرستار نداشته ایم و اتخاذ تصمیمات سخت، صرفا برای حفاظت از جان مردم است.
متن سخنان رئیس جمهوری به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
در آغاز صحبت می خواستم خدمت مردم توضیحی بدهم نسبت به اقدامات مهمی که در این چند روز و هفته اخیر برای سلامت مردم انجام گرفته است. مبارزه با این ویروس خطرناک و همزمان تامین نیازمندی های ضروری مردم - این هر دو مساله- برای ما اساسی و لازم بوده است.
اینکه در روزهای گذشته ناچار شدیم فعالیت اقتصادی را در بخش بزرگی از کشور تعطیل و کسب و کارها را مگر جاهایی که مواد لازم و ضروری و کالاهای ضروری را در اختیار مردم قرار می دهند مثل فروشگاههای مواد غذایی یا داروخانه ها یا جاهایی که برای زندگی مردم ضرورت دارد تعطیل کنیم، به این دلیل بوده که سلامت مردم برای ما اهمیت داشته است.
بخش اعظم حدود دو میلیون و ۴۵۰ هزار کارمند دولت سر کار نیستند و تعطیل شده اند جز یک اقلیتی و البته در بخش بهداشت و درمان با همه وجود دارند کار می کنند و یک جمعیت زیادی آنجا فعال هستند و تلاش می کنند اما در بخش های دیگر، آن مقداری که ضروری بوده، فعال هستند. به بسیاری از بخش های دولتی گفتیم که به صورت گردشی آن مقداری که ضروری است یک سوم کارمندها سر کار بیایند و بقیه در خانه ها بمانند.
اینها به این خاطر است که ما ناچاریم آب، برق، انرژی و مواد غذایی را تامین کنیم، محصول کشاورز را به مغازه برسانیم و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار