فرماندار شهرستان رباط کریم گفت: به زودی شاهد کنترل و نظارت بر این حیوانات توسط شهرداری ها و دهیاری های تابعه خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس، نظام ملکشاهی فرماندار شهرستان رباط کریم ظهر امروز در خصوص موضوع سگ های بلاصاحب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ساماندهی سگ های ولگرد مسأله ای است که شاید در نگاه اول به ظاهر غیر مهم تلقی شود اما می تواند تأثیرات مخرب و گاهاً غیرقابل جبران در جامعه به همراه داشته باشد بنابراین نیاز است تا مسئولان مرتبط توجه بیشتری در این حوزه داشته باشند.
 وی یکی از مشکلات مهم بهداشتی و اجتماعی در بسیاری از شهرها و روستاهای این شهرستان را و جود سگ های بلاصاحب دانست و گفت: امروز در هیچ نقطه ای در شهرستان، حضور آزاد سگَهای بدون صاحب در خیابان ها امر پذیرفته شده ای نیست و لازم است اقدامات اساسی درخصوص کنترل این حیوانات بعمل آید.
 فرماندار شهرستان رباط کریم ادامه داد: بر اساس قانون، شهرداری ها، سازمان پسماند و دهیاری ها وظیفه جمع آوری سگ ها و تحویل آن به دستگاه دیگر را بر عهده دارند و باقی دستگاه ها باید محل نگهداری، سلامت، تغذیه و امکانات ساختمانی سگ ها را تامین کنند.
 به گزارش خبرنگار فارس، در پایان این مقرر گردید مدیریت سازمان پسماند شهرستان طرح توجیهی خود را درخصوص نگهداری سگ های بی پناه ارائه و موضوع به قید فوریت مطرح و بررسی شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار