قیمت ربع سکه به ۱۳۵۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۵/۲۳

تجارت نیوز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۵
قیمت طلا و سکه در بازار امروز تحت تاثیر رشد بهای جهانی طلا و ثبات نرخ ارز تعیین شد و بر این اساس قیمت ربع سکه به یک میلیون و 350 هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت نیوز ، قیمت طلا امروز چهارشنبه علیرغم کاهش به کمتر از ۱۵۰۰ دلار در هر اونس و با توجه به ابهامات درباره ریسک های سیاسی و نگرانی ها نسبت به کندی رشد اقتصادی در جهان بار دیگر افزایش یافت و به ۱۵۱۵ دلار در هر اونس رسید.
براساس گزارش ایسنا، جان شارما، اقتصاددان بانک ملی استرالیا، اظهار کرد: تسهیل تنش های تجاری و ریسک های ژئوپلتیکی نوعی امید در بازار ایجاد کرده که باعث رونق معاملات سهام شده و به همین دلیل طلا از صعود باز مانده است، اما اختلاف تجاری هنوز حل نشده است. ریسک های ژئوپلتیکی در هنگ کنگ، روند رشد اقتصاد جهانی و همچنین انتظار برای حداقل یک دور دیگر کاهش نرخ های بهره توسط بانک مرکزی آمریکا، عواملی هستند که از رشد قیمت طلا پشتیبانی می کند.
دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، روز سه شنبه از مهلت اول سپتامبر برای وضع تعرفه روی برخی از واردات کالاهای چینی عقب نشینی کرد و وضع تعرفه روی کالاهایی همچون تلفن همراه، لپ تاپ و سایر محصولات مصرفی را به تاخیر انداخت تا تاثیر آن روی فروش تعطیلات کریسمس آمریکا تعدیل شود.
تسهیل این اختلافات میان دو اقتصاد بزرگ جهان ریسک پذیری سرمایه گذاران را بهبود بخشید و در نتیجه بازارهای سهام آسیایی در معاملات روز چهارشنبه به پیش روی پرداختند.
بر اساس گزارش رویترز، قیمت طلا روز سه شنبه تحت تاثیر ریزش پزوی آرژانتین و ناآرامی در هنگ کنگ به بالاترین حد خود در بیش از شش سال گذشته صعود کرده بود، اما اعلام خبر به تاخیر افتادن وضع تعرفه های آمریکا روی کالاهای چینی باعث شد با ۰.۷ درصد کاهش بسته شود.
شاخص دلار آمریکا پس از رشد ۰.۴ درصدی در شب گذشته، روز جاری در برابر سبدی از ارزهای بزرگ نسبتا ...

سرخط اخبار