رئیس دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری، آمار فوتی و مبتلایان به کرونا هفتم آذرماه را تشریح کرد.

مجید شیرانی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا ، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز جمعه هفتم آذر ماه، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۱۷ بیمار با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی استان مراجعه داشتند.
وی ادامه داد: از این تعداد ۵۶ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده اند.
شیرانی تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست ۲۹ مراجعه کننده بیمارستانی با علایم بالینی مشکوک به بیماری کووید ۱۹ که در مراکز درمانی بستری شده بودند، مثبت قطعی اعلام شد.
وی اضافه کرد: اکنون ۲۹۴ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۲۴۳ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماری خود هستند.
شیرانی عنوان کرد: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۵ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری نوپدید کووید ۱۹ در استان گزارش شده است. وی تاکید کرد: مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری به ۶۱۱ نفر رسید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: اکنون ۵۸ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت هستند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار