مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران گفت: شهردار تهران بر اجرای مطلوب طرح کاپ تأکید ویژه داشته و اعلام کرده در صورت عدم همکاری شهرداران با سازمان پسماند با آنها برخورد خواهد شد.

- اخبار اجتماعی -
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم ؛ جلسه هم اندیشی با کارشناسان سازمان مدیریت پسماند برای استمرار و بهبود اجرای طرح کاپ در مناطق 22 گانه و نقد و بررسی راهکارهای ارتقای نحوه اجرای این طرح با حضور صدرالدین علیپور مدیرعامل، فرزاد کلانتری مدیر طرح کاپ شهرداری تهران، محسن امیری مدیر اجرای طرح تفکیک پسماند در مبدا، هایده شیرزادی فعال محیط زیست و تعدادی از کارشناسان و متخصصان اجرای طرح کاپ (کاهش پسماند) برگزار شد.
در این جلسه، علیپور با تأکید بر ضرورت اجرای طرح های نوین در مدیریت پسماند شهر تهران و ارائه پیشنهادات مفید برای بهبود روش های پیشین گفت: سیستم مدیریت پسماند تا قبل از این با نگاه به مقصد نهایی زباله های شهر تهران بیش از هر چیز به شیوه های کاربردی در زمینه پردازش و دفع پسماند متمرکز بود، اما طرح کاپ (کاهش پسماند) با تغییر نگاه به شیوه مدیریت پسماند شهر تهران و با اولویت نگاه به مبدا تولید پسماند، تحول ویژه ای در این سیستم به وجود آورد.
وی با اشاره به بدیهی بودن سختی ها و مشکلات در مسیر اجرای طرح کاپ عنوان کرد: همواره تغییر روش و عادت های گذشته سختی های خود را دارد، اما با گام های اجرایی طرح کاپ و پس از طی مسیر پر فراز و نشیب این طرح مهم، در نهایت می توانیم در مقصد پایانی پسماند حصول دستاوردهای اقتصادی، زیست محیطی و اجتماعی را شاهد باشیم.
وی ضمن ابراز خشنودی از همراهی شهردار تهران و توجه جدی به اجرای مطلوب این طرح گفت: شهردار تهران نیز بر اجرای مطلوب طرح کاپ تأکید ویژه داشته به نحوی که در تمام جلسات پیشین شورای شهرداران، مناطق را به همکاری و تعامل برای به ثمر رساندن طرح کاپ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار