مدیر پردیس سینمایی «آزادی» ضمن اشاره به شرایط نامناسب فروش فیلم های در حال اکران در سینماها، درباره آسیب جدی حوزه «سرگرمی» در سایه کرونا، هشدار داد.

سجاد نوروزی مدیر پردیس سینمایی آزادی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به شرایط اکران در سینمای ایران طی نیمه نخست سال ۹۹ گفت: اولین تاثیر و ویرانگرترین پیامد کرونا در حوزه «سرگرمی» بود، در چنین شرایطی هرچیزی که به نوعی به سرگرمی ربط داشته منهدم شده است که از آن جمله می توان به سینما اشاره کرد، به طور مشخص در قشر سینمارو التزام به رعایت پروتکل های بهداشتی بالا است، بنابراین به صورت طبیعی در این شرایط با افت شدید مخاطب در سینما مواجه شدیم.
وی افزود: حتی اگر خود من سینمادار نبودم در این شرایط احتیاط می کردم و به سینما نمی رفتم، بنابراین این واقعیت را نمی توانیم از منظر بحث خود دور کنیم که مردم دچار واهمه و هراس از هر تجمع بی مورد شده اند، یعنی مردم در چنین شرایطی انتخاب می کنند که برای یک سال به سینما، رستوران یا سفر نروند. این انتخاب از سوی بخشی از مردم که عمده همان ةا مخاطب سینما هستند انجام شده و تا وقتی که چنین شرایطی وجود دارد، از سبک زندگی خود، سرگرمی را حذف کرده اند.
اهمیت راهبردی سینما برای حاکمیت
نوروزی در ادامه بیان کرد: ما نمی توانیم متوقع باشیم که در حال حاضر همه چیز به روال قبل از کرونا بازگردد، که این یک امر واضح و جدی است، اما دنیا در چنین شرایطی چه کرده است؟ دنیا در حوزه سینما یک فیلم پرمخاطب مانند «تنت» یا هر فیلم پرمخاطب دیگری را برای اکران انتخاب کرده و در حوزه باکس آفیس توانسته است نتیجه خوبی هم بگیرد اما این را هم باید بدانیم که فروش همان فیلم ها هم مانند قبل از کرونا نیست اما بازهم توانسته فروش خوبی داشته باشد.
این مدیر سینما ادامه داد: اتفاق دیگری نیز در دنیا رخ داده است که برخی از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار