معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: کشور بدون قانون بودجه اداره نمی شود بنابراین استرداد بودجه کاملا منتفی است.

به گزارش خبرنگار مهر ، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: لایحه بودجه به کمیسیون های تخصصی مجلس و کمیسیون تلفیق مورد رسیدگی قرار گرفته است. آقای نوبخت نماینده دولت در امر بودجه و معاونین وی مستمرا در جلسات کمیسیون تلفیق حضور داشتند و نقطه نظرات دولت را مطرح کردند.
امیری گفت: بر اساس نامه ای که مجلس به ما داده است، قرار است لایحه بودجه ۱۴۰۰ از سه شنبه در دستور کار صحن علنی مجلس قرار بگیرد. امروز در دولت آقای رئیس جمهور تاکید داشتند که آقای نوبخت و وزرای اقتصادی با مجلس در زمینه بررسی بودجه همکاری کنند.
وی تاکید کرد: لایحه بودجه در احکامی که دارد، هرکدام دارای منطق خودشان است و این لایحه بر اساس واقعیات کشور در دولت تهیه و تدوین و تصویب شد. ما بارها اعلام کردیم که مجلس نیت خیر دارند و اگر درباره احکام بودجه و تبصره ها ابهامی دارند، دولت آماده است که سوالات و ابهامات آنها را پاسخ دهد و امیدواریم که لایحه بودجه امسال که اولین لایحه بودجه ای است که توسط مجلس یازدهم بررسی می شود و آخرین بودجه ای است که مربوط به دولت تدبیر و امید است، ان شالله یک فصل همکاری های دولت و مجلس را رقم بزند و یک کار مشترک و ماندگاری برای کشور صورت بگیرد.
امیری در پاسخ به سوالی درخصوص تغییرات اعمال شده در لایحه بودجه از سوی کمیسیون تلفیق، گفت: لایحه بودجه از جمله لوایحی است که ابتکارش از دولت باید شروع شود. مجلس می تواند در همه امورات البته با رعایت اصول قانون اساسی و سیاست های کلی رهبر انقلاب قانون گذاری کند اما این مساله درخصوص بودجه متفاوت است.
وی تصریح کرد: ...

سرخط اخبار