روحانی گفت: تقریبا اشتغال سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر وابسته به این گونه موارد است که زندگی آنها تحت فشار قرار گرفته است و ما در اینجا تصویب کردیم برای همه این ها رقمی را مدنظر قرار دهیم و برای هر بنگاهی مشخص شده است و اعلام خواهد شد که چه مقدار به آنها پرداخت می شود...

رییس جمهور از پرداخت اعتبار یک میلیون تومانی به ۲۳ میلیون خانوار یارانه بگیر خبر داد و گفت: این رقم به تدریج و البته از ماه های بعد، از یارانه ماهانه آنها در ۲۴ ماه کسر می شود. همچنین شروع بازگشایی ها پلکانی است و بازگشایی یک مرتبه امکان پذیر نیست.
به گزارش «تابناک»؛ حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت اظهار داشت: سه میلیون خانوار محروم تحت فشارند که برای آنها در چهار نوبت بسته حمایتی از ۲۰۰ هزار تا ۶۰۰ هزار تومان مدنظر قرار دادیم که مرحله اول پرداخت شده و مرحله دوم تا پایان فروردین پرداخت خواهد شد و دو ماه بعد هم به همان صورت در ماه های بعد در اردیبهشت و خرداد پرداخت خواهد شد.
پرداخت وام به قشرهای کم درآمد
وی ادامه داد: علاوه بر این رقمی را به عنوان وام یک میلیون تا ۲ میلیون برای ۴ میلیون تومان خانواده ای که جزو قشرهای کم درآمد هستند، قرار دادیم که نرخ آن ۴ درصد است و به زودی شرایط آن اعلام می شود.
رییس جمهوری اضافه کرد: امروز همچنین ۷۵ هزار میلیاردتومان وام و تسهیلاتی که برای این ایام مدنظر قرار دادیم، مورد بررسی قرار گرفت. ده رسته هستند که در این ایام تحت فشار شدید قرار گرفتند. بعضی ها کسب و کارشان متوقف بوده و بعضی ها درآمدشان پایین بوده است. این رسته های مختلف کارگاه های کوچک و متوسط هستند و بعضی ها بنگاه کار یک نفره، چندنفره و بعضی ها ۵۰ نفر به بالا هستند.
۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر را در بنگاه های تحت فشار حمایت می کنیم
روحانی گفت: تقریبا اشتغال سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر وابسته به این گونه موارد است که زندگی آنها تحت فشار قرار گرفته است و ما در اینجا تصویب کردیم که ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار