یک متخصص پوست گفت: کسانی که تنها از کرم ضد آفتاب برای محافظت برابر نور خورشید و سرما استفاده می کنند، بیشتر دچار سوختگی می شوند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ هدی عین اللهی درباره خصوصیات یک کرم ضد آفتاب خوب و روش مصرف آن در زمستان اظهار کرد: نور آفتاب کمک خواهد کرد که بدن ویتامین D بسازد زیرا این ویتانین برای بدن بسیار ضرورت دارد، اما نور آفتاب و سرمای بیش از اندازه می توانند خطرناک باشند. اشعه های فرابنفش خورشید یا UV در ۳ طول موج فرستاده می شوند. UVA ،UVB و UVC. امواج UVC از لایه اتمسفر زمین عبور نمی کنند پس ما باید فقط مراقب امواج UVA و UVB باشیم. امواج UVA رابطه مستقیم با پیری پوست دارد و دلیل عمده پیری پوست است.
وی در ادامه افزود: UVA روی خاصیت کشسانی پوست تاثیر می گذارد و چروک ها را ایجاد می کند. البته به جز چروک علائم دیگر پیری پوست شامل ضخیم شدن آن است که حالت چرمی به پوست می دهد و همچنین لکه های قهوه ای را ایجاد خواهد کرد. امواج UVA از شیشه هم عبور می کند و خیلی بیشتر از امواج UVB به عمق پوست نفوذ می کند. محافظ UVA موجود در کرم ضدآفتاب این امواج را دفع می کند و از پیری پوست و سرطان جلوگیری می کند.
عین اللهی بیان کرد: امواج UVB موجود در اشعه های خورشید، دلیل آفتاب سوختگی و همینطور ایجاد نوعی سرطان پوست می شود. یک کرم ضدآفتاب با میزان SPF مناسب می تواند از پوست در برابر این اشعه محافظت کند و کمک خواهد کرد که بدون این که پوستتان آسیب ببیند از نور آفتاب استفاده بهینه کنید.
وی در ادامه افزود: کسانی که تنها از کرم ضد آفتاب برای محافظت در برابر نور خورشید و سرما استفاده می کنند، بیشتر دچار سوختگی می شوند تا کسانی که در سایه و خانه می مانند. این افراد معمولا از عینک و لباس آستین بلند استفاده می کنند. به همین دلیل در سفر و روزهای آفتابی و ...

سرخط اخبار