در حالی که بسیاری از کارشناسان یکی از دلایل ریزش بازار سرمایه را پیش بینی این بازار مبنی بر کاهش قیمت دلار عنوان می کنند، بیان می دارند که با وعده دلار ۱۵ هزار تومانی رئیس جمهور نیز تیر خلاص به بازار سرمایه شلیک خواهد شد.

به گزارش بورس نیوز ، بازار سرمایه این روز ها احوال ناخوشی دارد و با نوسان شدیدی روبه رو بوده است.
در حالی که این روز ها بازار سرمایه به شدت نیازمند آرامش و اعتمادسازی است تا سرمایه گذاران با فراغ بال در این بازار به فعالیت بپردازند، اما برخی اقدامات و صحبت ها نسنجیده اندک اعتمادی که در این بازار وجود داشته را نیز هدف گرفته تا بازاری که می توانست مشکل گشای اقتصاد کشور باشد به قهقرا برود.
بازار سرمایه طی روز های اخیر تحت تاثیر اقدامات خلاف قانون وزیر صمت قرار داشت و پافشاری وزیر صمت بر انجام تصمیم فراقانونی موجب افت ۲۰ درصدی شاخص را فراهم کرد و موجب شکستن کف قیمتی یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحدی که کارشناسان بازار سرمایه متفق القول بر عدم شکستن آن تاکید داشتند شود و عمق ریزش بازار را بیشتر کرد.
هنوز بازار از این اقدامات رها نشده بود و در حالی که صبح امروز بازار در میانه راه در حال بازگشت به روند مثبت بود شوک جدید را این بار از سوی رئیس جمهور مواجه شد.
در حالی که بسیاری از کارشناسان بازار سرمایه یکی از دلایل ریزش بورس را پیش بینی کاهش قیمت دلار با روی کار آمدن "بایدن" عنوان می کنند که بازار در حال پیشخور کردن آن است اما در میان تعجب همه کارشناسان، رئیس جمهور در جلسه هیات دولت وعده کاهش نرخ دلار به ۱۵ هزار تومان در صورت آزاد شدن پول های بلوکه شده در کره جنوبی خبر داد.
این صحبت رئیس جمهور که همانند آب سردی بود بر پیکر نیمه جان بازار سرمایه با واکنش تند برخی از فعالان بورسی در فضای مجازی مواجه شد و به این وعده رئیس جمهور انتقاد کردند.
 

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار