مسیح بلوچستان کیست؟ +فیلم

مشرق نیوز جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲
شهید نورعلی شوشتری شهادت را فیض الهی می دانست و به راستی آزادگی را با پروازش به همگان آموخت.

به گزارش مشرق،  شهید نورعلی شوشتری شهادت را فیض الهی می دانست و عاشق شهادت بود و به راستی آزادگی را با پروازش به همگان آموخت.
وی چنان زیبا درخشید که شادی دل و قلب امام را از خود کرد و شفاعتش را نصیب خود کرد و به درستی که او از همه وجودش گذشت و همه دیدند که همیشه در خاکریز دفاع از انقلاب در نبرد بود و گمنام اما درخشنده تر از هر نام آوری پر پرواز گشود. 
نورعلی شوشتری در سال ۱۳۲۷ در خانواده ای در روستای ینگجه بخش سرولایت نیشابور به دنیا آمد و پس از انقلاب به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد.
در زمان دفاع مقدس در جبههٔ خوزستان بود و در عملیات مرصاد نقش فرماندهی را برعهده داشت و امام خمینی(ره) پس از این عملیات به او فرمودند: «در این دنیا که نمی توانم کاری بکنم. اگر آبرویی داشته باشم در آن دنیا قطعاً شما را شفاعت خواهم کرد».
فرماندهی لشکر ۵ قرارگاه نجف، قرارگاه حمزه و جانشینی فرمانده نیروی زمینی سپاه بخشی از مسئولیت های او است.
وی یکم فروردین ۱۳۸۸ با حفظ سمت فرماندهی قرارگاه قدس زاهدان را برعهده گرفت و سعی کرد به پیشرفت و همبستگی در استان سیستان و بلوچستان بپردازد.
شهید شوشتری در روز یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۸۸ در همایش وحدت اقوام و مذاهب سیستان و بلوچستان که با شرکت عشایر بلوچ در منطقهٔ پیشین جریان داشت در انفجاری انتحاری توسط جند الشیطان به همراه برخی از فرماندهان سپاه و عشایر بلوچستان به فیض شهادت رسید.
دانلود

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار