شرم این همه پیش داوری غلط گریبان کسی را می گیرد؟

ایسنا چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۸
«راستی که چه دنیای وحشتناکی می شود اگر قرار باشد همه به هم شک کنیم. علی دایی در مسابقه ای که ۹۰ دقیقه کنار زمین هو شد، ۳ بر ۲ به پرسپولیس باخت اما او را متهم به تبانی با تیم سابقش کردند.»

به گزارش ایسنا، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: «فردا هفته آخر مسابقات لیگ برتر برگزار می شود و یکی از دو تیم پرسپولیس یا سپاهان جام قهرمانی را بالای سر خواهند برد. سرخپوشان اگر در خانه پارس جنوبی جم فقط یک امتیاز کسب کنند قهرمانی شان را قطعی خواهند کرد و تنها شانس سپاهان این است که قرمزها به پارس جنوبی ببازند. همین مساله هم باعث شده طی چند روز گذشته فشار بسیار سنگینی روی مهدی تارتار وارد شود؛ سرمربی پارس که سابقه بازی در پرسپولیس را دارد و همین موضوع، حساسیت برانگیز شده است. محاکمه کنندگان بی رحم، از حالا چکش را آماده کوفتن بر میز کرده اند تا اگر پرسپولیس نباخت و قهرمان شد، تارتار را به تبانی با تیم سابقش متهم کنند. فن پیج های افراطی که از مهم ترین عوامل تشنج در فوتبال ایران هستند، به همین مقدار بسنده نکرده اند و تصویری قدیمی از مدیرعامل پارس جم در کنار برانکو پیدا کرده اند تا با آن قصاص قبل از جنایت را تکمیل کنند.
نخست آن که هیچ کس نمی تواند تضمین کند پرسپولیس قطعاً از جم دست پر خارج می شود و جام را بالای سر می برد. فوتبال پر از شگفتی است؛ سندش هم تجربه باخت استقلال به ملوان و قهرمان نشدن این تیم در لیگ اول حرفه ای. دیگر این که قطعاً فوتبال ایران هم به درجاتی از آلودگی و ناپاکی مبتلاست اما آیا واقعاً این همه شایعه و تهمت زنی، می تواند مبنای منطقی و عقلانی داشته باشد؟
بیایید بخشی از این فضاسازی های حیرت انگیز را مرور کنیم. در حال حاضر پارس جنوبی جم از ۱۱ بازی آخرش تنها یک پیروزی به دست آورده که آن هم مقابل استقلال خوزستان قعرنشین و با حداقل فاصله بوده است. آیا الان اگر پارس به پرسپولیس ببازد، یعنی تارتار به تیم سابقش ...