ایسنا/خراسان رضوی مدیر آموزش و پرورش سبزوار گفت: از ابتدای سال جاری خیران مدرسه ساز سبزوار حدود ۳۰ میلیارد ریال برای ساخت ۱۳ مدرسه کمک کردند.

بزرگداشت زنده یاد "حسن مشایخی" احداث کننده ۱۴ مدرسه در شهرستان سبزوار امروز در حسینیه باقرالعلوم این شهر برگزار شد؛ مدیر آموزش و پرورش سبزوار در این مراسم با اشاره به اینکه مدرسه سازی خدمت به فرهنگ و دانش این مرز و بوم است، عنوان کرد: این خیر نیکوکار با همراهی بنیاد مشایخی ۱۴ آموزشگاه شامل ۱۱مدرسه و سه خانه کودک به همراه یک آزمایشگاه در این شهرستان احداث و تجهیز کرده بود.
حسن محرابی ادامه داد: با بهره برداری از این فضاهای آموزشی و آزمایشگاهی سه هزار و ۸۰۰ دانش آموز سبزواری از خدمات آن بهره مند شدند.
وی اظهار کرد: برای احداث و تجهیز این فضاها طی چهار سال گذشته علاوه بر کمک های اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ۴۰ میلیارد ریال از طریق بنیاد مشایخی هزینه شده بود.
مدیر آموزش و پرورش سبزوار افزود: از ابتدای سال جاری خیران مدرسه ساز سبزوار حدود ۳۰ میلیارد ریال برای ساخت ۱۳ مدرسه کمک کردند که با بهره برداری از این طرح ها تا پایان سال تحصیلی ۷۵ کلاس جدید به مجموعه کلاس های درس این شهرستان افزوده می شود.
محرابی مطرح کرد: حدود ۴۰ درصد فضاهای آموزشی در این شهرستان فرسوده است که تخریب و نوسازی آن ها بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال نیاز دارد.
زنده یاد حسن مشایخی مدیر عامل بنیاد مشایخی یکی از خیران مدرسه ساز سبزواری ساکن تهران بود که اوایل ماه جاری درگذشت.
انتهای پیام

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار