به گزارش ایسنا، یکی از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری خراسان تولید و بهبود انواع مختلف نانومواد به جهت بهره وری از خواص گسترده آنها در صنایع مختلف را در دستور کار خود قرار داده است. یکی از محصولات تولیدی این شرکت پلیمر ABS یا Acrylonitrile botadiene styrene است. ABS پلیمر نفتی است که دارای درجه ذوب ۲۰۰ درجه سانتی گراد و درجه سوختن ۲۲۰ درجه سانتی گراد است و موارد استفاده از این پلیمر در صنایع لوازم خانگی مانند قاب تلویزیون، قطعات داخلی یخچال، بدنه جاروبرقی، بدنه گوشی های تلفن های ثابت و همراه و در تولید داشبورد و سپر و همچنین در ساخت لوازم پزشکی چون اسپایک ست سرم، ترانسفرست، ریل و قرقره ست سرم کاربرد دارد.
پلی کربنات نیز از دیگر محصولات دانش بنیان این شرکت است که به سبب مقاومت بالا به ضربه استفاده می شود. پلی کربنات پلاستیکی، آمورف و شفاف است که دارای سختی بالا حتی در دماهای زیاد تا ۱۴۰ درجه سانتی گراد و به سبب قابلیت اشتعال ناپذیری و مقاومت در برابر رنگ پذیری از مواد مانند چای و قهوه و شوینده ها بسیار پر کاربرد در صنعت ساختمانی است.
پوشش های آبگریز، نانو ذرات نقره، نانو محلول کلوئید اکسید روی، نانو ذرات آلومینا، نانو ذرات رس، نانو اکسید تیتانیوم و نانو ذرات اکسید روی از دیگر محصولات این شرکت به شمار می رود و این محققان تلاش کردند تا این محصولات در صنایع کاربردی شوند، به گونه ای که همکاری این شرکت در صنایع نساجی منجر به تولید لباس های زیر آنتی باکتریال شده است. این شرکت با تامین نانومواد امکان تولید پارچه های آنتی باکتریال برای استفاده در لباس های زیر را فراهم کرده است.
در قالب این همکاری مشترک، نانومواد آنتی ...

سرخط اخبار