با افزایش سن گرفتار چه بیماری هایی می شویم؟

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۶
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: در این مطلب با برخی از بیماری های شایع پس از ۴۰ سالگی آشنا خواهید شد.

چهار دهه نخست زندگی خود را ممکن است بدون این که رویدادهای پزشکی بزرگ یا مکرر را تجربه کنید، پشت سر بگذارید. در این مدت شاید برای تولد فرزند خود یا یک شکستگی استخوان به بیمارستان مراجعه کنید؛ اما پس از عبور از مرز ۴۰ سالگی، احتمال تجربه بیماری های مختلف به دلایل گوناگون مانند افزایش وزن، ورزش نکردن، یا افزایش سطوح کلسترول نیز بیشتر می شود. در ادامه با برخی از بیماری های شایع پس از ۴۰ سالگی بیشتر آشنا می شویم.
مثانه بیش فعال
با افزایش سن شرایط مثانه انسان می تواند تغییر کند، زیرا اعصابی که به این اندام کمک می کنند، ممکن است به خوبی گذشته کار نکرده و ماهیچه های مثانه نیز با افزایش سن ضخیم تر شده و می توانند ظرفیت آن را کاهش دهند. برای درمان مثانه بیش فعال می توان راه حل های مختلفی را مدنظر قرار داد که ورزش کگل و همچنین کرم های استروژن واژینال از آن جمله اند. در برخی موارد خاص، ممکن است از تزریق بوتاکس در مثانه نیز استفاده شود.
علائم پیش از یائسگی
در اواسط دهه چهارم زندگی، برخی زنان علائم پیش از یائسگی را تجربه می کنند. در شرایطی که پیش یائسگی دقیقاً یک بیماری نیست، علائمی مانند گرگرفتگی، قاعدگی های نامنظم، و خونریزی شدید می توانند زندگی فرد را مختل کنند. کاهش میل جنسی می تواند برخی زنان را به شدت تحت تاثیر قرار دهد، زیرا سطوح تستوسترون به عنوان بخشی از تغییرات هورمونی مرحله پیش یائسگی کاهش می یابد. هورمون درمانی می تواند به تسکین برخی از این علائم در برخی بیماران کمک کند.
سنگ های کلیه
سنگ های کلیه می توانند شرایطی بسیار دردناک را ایجاد کنند. با افزایش سن، دهیدراته شدن بدن بیشتر رخ می دهد. در کنار عوامل خطرآفرین دیگر ...

[ مشاهده متن کامل با افزایش سن گرفتار چه بیماری هایی می شویم؟ خبر آنلاین ]