تبریز- ایرنا - مدیرکل ثبت اسناد و املاک آذربایجان شرقی گفت: امسال برای اجرای قانون جامع کاداستر (حدنگار ) در استان ۱۷ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده که تاکنون ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان آن تخصیص یافته است.

محمد افخمی در نشست بررسی و تحلیل ارزیابی عمکرد دستگاه های اجرایی (دولتی و غیردولتی) درباره قانون جامع حدنگار، اعلام کرد: در اجرای قانون فوق در استان در بخش منابع طبیعی از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار ۵۱ درصد تثبیت و ۲۳ درصد جانمایی شده است.
وی همچنین گفت: در امور اراضی ۲۰ درصد جانمایی شده و در هر شهرستان یک روستا برای اجرای قانون جامع حدنگاری انتخاب شده است.
دادستان مرکز استان آذربایجان شرقی هم گفت: همه در برابر حقوق عمومی و بیت المال مسئولیت داریم و نباید اجازه دهیم فرد و یا کسانی با دلال بازی و سوء استفاده از خلاء های قانونی و اجرایی اراضی ملی و دولتی را چپاول کنند.
بابک محبوب علیلو با بیان اینکه امروز بخش عمده ای از پرونده های مطرح در دادسرا و محاکم قضایی مربوط به اختلاقات ناشی از مالکیت و تعرض به اراضی ملی، منابع طبیعی و انفال است، اظهار داشت: با اجرای درست قانون جامع حدنگار می توان این مشکلات را رفع و مالکیت دولت و اشخاص را تثبیت کرد.
وی افزود: با اجرای این قانون به طور ویژه از سوء استفاده افراد سودجو که ید طولایی در زمین خواری دارند جلوگیری می شود.
دادستان مرکز استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه دستگاه قضایی با همه توان از اجرای این قانون حمایت می کند، اضافه کرد: برای حفظ حقوق و منافع عمومی همه دستگاه های اجرایی در یک تعامل سازنده و همکاری تنگاتنگ موظف و مکلف به تسریع در اجرای قانون جامع حدنگاری هستند.
وی با تاکید بر اینکه در همه حال حقوق بیت المال، دولت و اشخاص حفظ شود، ادامه داد: هرچند آمارها حاکی از موفقیت و اثربخش بودن اقدامات انجام شده داشته اما هنوز خلاءهایی وجود دارد که باید شناسایی و جبران شود..
علیلو ...

سرخط اخبار