ایسنا/کردستان مدیرکل آموزش و پرورش کردستان کفت: امتحانات حضوری دانش آموزان پایه های نهم و دوازدهم با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی برگزار می شود .

رشید قربانی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بخش قابل توجهی از امتحانات نوبت دوم دانش آموزان به صورت غیرحضوری و امتحانات دانش آموزان پایه های نهم و دوازدهم به صورت حضوری برگزار خواهدشد.
وی افزود: با توجه به شرایطی که در کل کشور و به خصوص در استان کردستان در خصوص شیوع بیماری کرونا وجود دارد؛ به صورت ویژه به عوامل ، دانش آموزان عزیز و اولیای محترم تاکید و توصیه کرد که پروتکل های بهداشتی را به صورت جد مورد توجه قرار دهند.
قربانی در ادامه دو توصیه برای معلمان و عوامل اجرایی مدارس داشت و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و چیدمان صندلی ها در هنگام برگزاری امتحانات نوبت دوم و استفاده از وسایل بهداشتی بویژه ماسک در هنگام برگزاری امتحانات و همچنین گندزدایی و ضدعفونی کردن کلاس ها، راهروها و محل برگزاری آزمون را لازم و ضروری دانست .
وی در ادامه با توصیه به دانش آموزان برای استفاده از وسایل شخصی مثل خودکار، مداد، لیوان، پاک کن و.. در هنگام برگزاری امتحانات، از آنان خواست از آوردن لوازم اضافی مثل عینک آفتابی، کتاب، دفتر و...که خود می تواند عامل انتشار ویروس باشد، خودداری نمایند .
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه دانش آموزان به دلیل شیوع ویروس کرونا به دور از مدرسه و هم کلاسی ها خود بوده اند؛ خاطرنشان کرد:در روزهای برگزاری امتحانات، نباید دانش آموزان با دیدن دوستان و همکلاسی های خود ابراز احساسات نشان داده و به هم نزدیک زیاد شوند .
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان ادامه داد: دانش آموز عزیز به محض ورود به کلاس ها و محل برگزاری آزمون حتما فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی را به طور کامل و با جدیت رعایت نمایند.
قربانی از اولیای دانش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری