معابر عمومی شهر در اختیار یک پروژه شخصی و خصوصی!/ برخی تخلفات ایران مال تعیین تکلیف نشد!

برنا نیوز جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۶:۴۲
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران ضمن انتقاد از ایجاد رمپ برای پروژه شخصی از عدم بررسی سایر تخلفات پروژه ایران مال به دلایل نامعلوم خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ پروژه های مختلفی در سطح استان تهران در حال اجراست که برخی از این ساخت و سازها با اما و اگرهای زیادی مواجه هستند. از یک سو ویلای دختر وزیر به دلیل تخلف قلع می شود اما تخلفات برخی پروژه های بزرگ مقیاس در حد چند هزار متری نه تنها مشمول قلع نمی شود و با جریمه قضیه فیصله پیدا می کند بلکه به برخی دیگر از تخلفات آن تا این لحظه رسیدگی نشده و این پروژه های بزرگ مقیاس همچنان در سطح کلان کار خود را ادامه می دهند بدون اینکه اندکی حساسیت وجود داشته باشد.
پروژه ایران مال چیست؟
پروژه ایران مال، پروژه ای که از سال ۱۳۹۰ کلنگ آن زده شد و فاز اول آن در سال ۱۳۹۷ افتتاح شد. مساحت کل مجموعه ایران مال ۳۲ هکتار است، یعنی مساحت کل این مجموعه از دبی مال و مرکز تجاری بزرگ چین هم بیشتر است. ولی از این مساحت ۱۸۶ هزار متر مربع تجاری خواهد بود که با این شرایط نیز بزرگتر از The Trafford center انگلستان و Mall of America آمریکاست. گفته می شود اگر در هر مغازه ای ۵ دقیقه وقت بگذارید برای سر زدن به تمام مغازه های ایران مال باید سه روز کامل قدم بزنید. دو هتل مجلل، ۲۰۰ رستوران، سالن های سینمای مجهز، زمین یخ، نمایشگاه خودرو، باغ ایرانی و معماری هایی که یادآور معماری ایرانی هستند نیز از دیگر بخش های این بازار بزرگ محسوب می شوند. اگر بخواهید ایران مال را در فاز اول تماشا کنید باید بیش از ۱۴ کیلومتر پیاده روی کنید، در واقع فاصله ای به اندازه میدان منیریه تا میدان تجریش را باید پیاده بروید! طراحی و مطالعه این پروژه ۲ سال به طول انجامیده و اجرای آن نیز ۵ تا ۶ سال زمان برده است.
زمان افتتاح فاز اول ایران مال همزمان با ...

سرخط اخبار