یک نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی علی لاریجانی را زخمی و نیازمند استراحت و ناطق نوری را دارای اقبال خوب برای بازگشت به صحنه سیاست می داند و می گوید در مورد حسن روحانی احتمال فعال شدن داستان گازانبری وجود دارد، چرا که دو رقیب انتخاباتی او دو قوه دیگر را به دست گرفته و خواهند گرفت و در این میان جان سختی می خواهد که او از این فشار نجات پیدا کند.

جهانبخش محبی نیا «نماینده مردم میاندوآب در مجلس» در گفت وگوی تفصیلی با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با بیان اینکه تندروهای راست و چپ از پایداری تا مشارکت نگذاشتند ما چالش های اساسی قرن ۲۱ را بشناسیم، می گوید: ما به عنوان یک انسان موحد چه سهمی در اداره جهان داریم، جز درگیری های احمد خاتمی و سید محمد خاتمی، بهزاد نبوی و مرتضی نبوی و ... چه چیزی برای ادامه انقلاب مایه امیدواری است؟
او که پنج دوره (معادل ۲۰ سال) سابقه نمایندگی در پارلمان را دارد، در دوره یازدهم مجلس کاندیدا نشد و به قول خود عطای نمایندگی را به لقایش بخشید. محبی نیا که مدتی است بیشتر با اظهارنظر و تذکرهای جنجالی و بعضا اصلاح طلبانه در مجلس شناخته می شود، تاکید دارد که هنوز هم اصولگراست و حتی بنا دارد بعد از دوره نمایندگی به فعالیت سیاسی بپردازد.
محبی نیا مجلس را «شهرآشوب» و ریاست جمهوری را «تنگه برآفتاب» (جایی که یک ثانیه آتش دشمن در آنجا خاموش نمی شود) توصیف می کند و در طول مصاحبه ادبیات ثقیلی را به کار می گیرد که به گفته خودش بارش های ذهنی اوست و می خواهد دردهای اجتماعی و سیاسی را با شکل آرایه و ادبیات بیان کند.
مشروح گفت وگوی ایسنا با جهانبخش محبی نیا را در زیر می خوانید:
- شما بعد از ۵ دوره نمایندگی از حضور در انتخابات دوره یازدهم مجلس پرهیز کردید، دلیل عدم کاندیداتوری شما در انتخابات مجلس آینده چیست؟
دلایل زیادی بر این امر مترتب است. برخی نمایندگان بعد از چند دوره نمایندگی و آشنایی با تقنین، نظارت و پیچ و خم های مربوط به نحوه تصویب طرح ها و لوایح و بودجه های سالانه، عطای نمایندگی را به لقای آن بخشیدند.
در حسابرسی از کارایی مجلس، سرقت به عمل ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار