تعیین مهلت زمان مشخص از سوی ترامپ برای بازگشایی اجتماعی در آمریکا، انتقاد شدید فرمانداران و مقامات بهداشتی این کشور را به همراه داشته است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ آخرین اخبار و تحولات در ارتباط با شیوع ویروس کرونا در جهان به شرح زیر است:
بسته خبری پیشین مربوط به اخبار کرونا
انتقاد شدید از عملکرد ترامپ در مقابله با شیوع کرونا
رئیس جمهور آمریکا گفت به رغم افزایش شمار تلفات در میان بیماران مبتلا به ویروس کرونا در آمریکا، بسیار مشتاق است همزمان با فرارسیدن عید پاک، محدودیت های اجتماعی را در این کشور بردارد.
به گزارش سی ان ان، تعیین مهلت زمان مشخص از سوی دونالد ترامپ برای بازگشایی اجتماعی در آمریکا، انتقاد شدید فرمانداران و مقامات بهداشتی این کشور را به همراه داشته است. این در حالی است که موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در آمریکا ده ها هزار تن گزارش شده و این رقم به صورت تصاعدی، رو به افزایش است.
دکتر دِبورا بیرکس (Birx)، هماهنگ کننده واکنش به شیوع ویروس کرونا در کاخ سفید، به ویژه درباره گسترش بیماری کووید-۱۹ در ایالت نیویورک ابراز نگرانی کرد.
وی گفت: «عمیقا نگران وضعیت گسترش بیماری در ایالت نیویورک هستیم. نزدیک به ۵۶ درصد همه موارد ابتلا به ویروس کرونا در نیویورک اتفاق افتاده و ۶۰ درصد از مواردی هم که به تازگی مبتلا شده اند در نیویورک گزارش شده است. ۳۱ درصد از افرادی هم که به علت بیماری کووید-۱۹ جان باخته اند در نیویورک مبتلا شده بودند.»
مجری سی ان ان پرسید: آیا عاقلانه است که بگوییم همزمان با عید پاک محدودیت های اجتماعی پایان خواهد یافت؟
اریک چوی پنیا، پزشک بیمارستان نیوجرسی، در پاسخ گفت: «از اطلاعات و داده هایی که در اختیار داریم، چنین چیزی نتیجه گیری نمی شود. نمونه های کاملی در دسترس است که نشان می دهد بیماری های واگیردار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار