نیویورک- ایرنا- رئیس جمهوری آمریکا، با محکوم کردن شورش هواداران خود علیه کنگره، خواستار آشتی ملی شد.

به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ پس از ۲۴ ساعت از حادثه حمله به کنگره آمریکا که توسط هوادارانش انجام شد، با انتشار یک پیام ویدئویی در توئیتر گفت: این یک حمله شنیع بود که آن را محکوم می کنم.
وی ادامه داد: همچون همه آمریکایی ها از این حمله فجیع و بی قانونی و هرج و مرج خشمگین هستم. بلافاصله گارد ملی و ماموران اجرای قانون فدرال را برای حفاظت از این ساختمان و اخراج متجاوزان اعزام کردم. آمریکا همیشه یک کشور نظم و قانون بوده و هست.
رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: معترضانی که وارد ساختمان کنگره شدند، کرسی دموکراسی آمریکا را آلوده کردند. آنهایی که در این اقدام خلاف و مخرب شرکت داشتند، نماینده کشور ما نیستند.
ترامپ خطاب به کسانی که قانون شکنی کردند هم گفت: شما هزینه آن را خواهید پرداخت.
وی با بیان اینکه در یک انتخابات سخت بوده ایم و هیجانات بالا است، تاکید کرد: اکنون درجه حرارت باید خنک شود و آرامش بازگردد.
رئیس جمهوری آمریکا گفت: کارزار انتخاباتی من همه راه های قانونی را پیگیری کرد تا با نتیجه انتخابات مخالفت کند. تنها هدف من اطمینان یافتن از کرامت رای بود. آنچه که من انجام دادم دفاع از دموکراسی آمریکا بود.
ترامپ مدعی شد: من کاملا معتقدم که باید قوانین انتخاباتی را اصلاح کنیم تا واجد شرایط بودن و تایید هویت رای دهندگان انجام شود و همچنین هر انتخابات آتی از ایمان و اعتماد برخوردار شود.
وی با اشاره به تایید نتایج انتخابات در کنگره آمریکا، گفت: دولت جدید در ۲۰ ژانویه ادای سوگند خواهد کرد. تمرکز من بر انتقال آرام، مقرراتی و یکپارچه قدرت است.
کنگره آمریکا برخلاف تلاش های هواداران ترامپ در مجلس نمایندگان و سنا، ۳۰۶ رای گزینشگران جو ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار