سازمان هواشناسی کشور از بارش باران، برف و وزش باد شدید ۵ روزه در ۲۰ استان خبر داد و اعلام کرد: از امروز تا آخر هفته دما در مناطق شمالی ۸ درجه کاهش می یابد.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی کشور با گذر موج تراز میانی جو تا پایان هفته طی امروز در استان های واقع در شمالغرب، غرب، دامنه های جنوبی البرز، دامنه های زاگرس مرکزی، ارتفاعات جنوب غرب، برخی مناطق شمالشرق و شرق به ویژه در ساعات بعدازظهر بارش پراکنده گاهی وزش باد نسبتا شدید و رعد و برق روی می دهد.
شدت این بارش ها برای استان های آذربایجان غربی، غرب و جنوب آذربایجان شرقی، کردستان و کرمانشاه است.
فردا و روز چهارشنبه در استان های واقع در شمالغرب، غرب، دامنه های جنوبی البرز، دامنه های زاگرس مرکزی، ارتفاعات جنوب غرب به ویژه در ساعات بعدازظهر بارش پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می شود که شدت بارش ها در این دو روز مربوط به استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، همدان، لرستان و غرب مرکزی است.
روز پنجشنبه با تضعیف سامانه بارشی، بارش در استان های واقع در شمالغرب بوده که گاهی همراه با وزش باد و رعد و برق است. طی این روز به ویژه در ساعات بعدازظهر در برخی مناطق واقع در استان های غرب و دامنه های زاگرس مرکزی بارش پراکنده و خفیف پیش بینی می شود.
روز جمعه با عبور سامانه بارشی نسبتا قوی از غرب و شمالغرب کشور در دامنه های زاگرس مرکزی واقع در غرب و شمالغرب کشور، دامنه جنوبی البرز به ویژه در ساعات بعدازظهر رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود. شدت بارش ها در این روز در استان های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، شمال خوزستان، مرکزی، زنجان، قزوین، البرز و تهران است.
سازمان ...

سرخط اخبار