وزیر راه و شهرسازی خبر داد، در بخش مسکن، امسال صد هزار واحد مسکونی در بخش بافت های فرسوده و ۳۰۰ هزار واحد دیگر در بخش طرح ملی تامین مسکن ساخته خواهد شد که نقشی مهم در تحرک بخشی به اقتصاد کشور در صنایع مختلف مرتبط با ساخت و ساز خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، در پنجمین جلسه ستاد برنامه ریزی و راهبری جهش تولید سازمان برنامه و بودجه که اختصاص به بررسی طرح های وزارت راه و شهرسازی داشت و با حضور آقایان محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاونان دو دستگاه برگزار شد، طرح های در دست اقدام و قابل بهره برداری تا پایان سال ۱۳۹۹ بررسی و مقرر شد: نحوه تخصیص بودجه به این طرح ها در قالب یک تفاهمنامه مشترک، حداکثر تا پایان فروردین مبادله شود.
وزیر راه و شهرسازی در این نشست اولویت دادن به طرح های نیمه تمام در حوزه راه های ریلی، جاده ای، روستایی و تکمیل طرح های بندری و ساخت شناورهای بومی و همچنین ساخت و تکمیل چهارصد هزار واحد مسکونی را در سال جهش تولید از مهمترین برنامه های وزارت راه و شهرسازی دانست.
اسلامی تاکید کرد: در بخش مسکن، امسال صد هزار واحد مسکونی در بخش بافت های فرسوده و ۳۰۰ هزار واحد دیگر در بخش طرح ملی تامین مسکن ساخته خواهد شد که نقشی مهم در تحرک بخشی به اقتصاد کشور در صنایع مختلف مرتبط با ساخت و ساز خواهد داشت.
وی از رئیس سازمان برنامه و بودجه خواست به روال سابق حداقل ۲۰ درصد منابع بانک ها به تسهیلات مربوط به ساختمان و مسکن تخصیص یابد تا این بخش از رکود خارج شود.
وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به اینکه ۸۵ اقدام شاخص در ۷ محور برای سال جهش تولید درنظر گرفته شده است افزود: در بخش ریلی امسال دو هزار دستگاه واگن و کشنده تولید داخل به ناوگان کشور افزوده می شود و همچنین بیش از هزار کیلومتر راه روستایی نیز ساخته خواهد شد.
وی گفت: ساخت ماشین آلات راهسازی با شرکت هپکو که پیشتر در قالب قراردادی تنظیم شده علاوه بر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار