رهاشدگی عرصه رسانه به قیمت ایجاد هزینه های امنیت ملی و نزاع های قومی+تصاویر

سراج24 دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۶
آیا رهاشدگی عرصه فرهنگ و رسانه قرار است با هزینه ی بازی کردن با امنیت ملی و به راه انداختن نزاع های قومی، نژادی و مذهبی ادامه پیدا کند؟

به گزارش سراج24 ، مدتی است که برخی رسانه های دولتی و حامی دولت، به طرزی عجیب پای در وادی فتنه سازی نهاده اند، تا آن حد که در ماجرای سیل لرستان و خوزستان، کار از فعالیت تخریبی در لفافه گذشته و بسیار عیان شده است.
از همان شهربور سال گذشته که بر سر جعل خبری و کلید زدن یک خط تخریبی علیه گردشگران عراقی در مشهد، خبرگزاری دولتی ایسنا و اکانت توئیتری روزنامه اصلاح طلب شرق ، یک جنجال بزرگ عملیات روانی را بر علیه ملت همسایه به وجود آوردند، بسیاری از آگاهان و ناظران دلسوز نسبت به فعال شدن برخی هسته های جنگ روانی و فتنه آفرینی در برخی رسانه های داخلی (در هماهنگی کامل با رسانه های ضدانقلاب خارج از کشور) هشدار دادند.
جالب این جاست که اگر تا همین یکی دو سال پیش، عمدتاً از خارج از کشور برخی سرخط های عملیات روانی به داخل تزریق می شد، حال این گونه شیطنت های رسانه ای ابتدا از داخل و از درون برخی رسانه ها (که متأسفانه بعضاً با پول جمهوری اسلامی اداره می شوند) کلید می خورد و اصطلاحاً پاس گل به خارج از کشور و لشکر اجیرشده در شبکه های مجازی (ساکن تیرانا و ریاض و تل آویو) می دهد تا کشور را با امواج عملیات روانی مسموم مواجه کنند.
کلید زدن یک جنجال رسانه ای توسط روزنامه شهروند متعلق به هلال احمر در شهریور ۹۷
خط تخریبی روزنامه شرق علیه گردشگران عراقی در شهریور ۹۷
در ماجرای سیل اخیر در لرستان و خوزستان، شاهد بودیم که خبرگزاری دولتی ایسنا (وابسته به جهاد دانشگاهی)، خبر ورود مخلصانه ی گروه هایی از «بسیج مردمی عراق» (حشد شعبی) برای کمک به هموطنان سیل زده را با تیترسازی روی بیانیه حشد شعبی، این گونه پوشش داد که گروه هایی از حشد شعبی عراق "با ...