رونالدو 29-34 مسی؛ اهمیت جام های کدام یک بیشتر است؟

آی اسپورت دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۴
آی اسپورت - یکشنبه شب و در فینال رقابت های لیگ ملت های اروپا پرتغال در ورزشگاه دراگائوی پورتو به مصاف هلند رفت و در پایان توانست با پیروزی 1-0 به قهرمانی در این رقابت های تازه تاسیس برسد تا بعد از قهرمانی در یورو 2016، در یک رقابت معتبر دیگر نیز بر بام اروپا بایستد. شاید در بازی یکشنبه شب برخلاف همیشه، طرفداران لیونل مسی هم در طرف پرتغال و کریس رونالدو قرار داشتند. در فصلی که لیونل مسی با ثبت نمایش های فردی درخشان دوباره در قامت یک مدعی توپ طلا ظاهر شده، ویرجیل فن دایک هلندی با نمایش های مستحکم در قلب خط دفاعی هلند و لیورپول و البته قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا به جدی ترین نامزد کسب مهم ترین جایزه انفرادی دنیای فوتبال تبدیل شده است. در حقیقت فتح لیگ ملت های اروپا توسط هلند می توانست فن دایک را یک گام دیگر به کسب توپ طلا نزدیک کند اما رونالدو و یارانش در سلسائوی اروپا این اجازه را به او ندادند تا رقابت برای کسب توپ طلای 2019 همچنان ادامه داشته باشد. اما در سمت دیگر، رونالدو با جشن گرفتن دومین قهرمانی خود در عرصه ملی، منتقدان خود در این عرصه را از قبل هم ساکت تر کرد و با فرم صورت ...

آی اسپورت - یکشنبه شب و در فینال رقابت های لیگ ملت های اروپا پرتغال در ورزشگاه دراگائوی پورتو به مصاف هلند رفت و در پایان توانست با پیروزی ۱-۰ به قهرمانی در این رقابت های تازه تاسیس برسد تا بعد از قهرمانی در یورو ۲۰۱۶، در یک رقابت معتبر دیگر نیز بر بام اروپا بایستد. شاید در بازی یکشنبه شب برخلاف همیشه، طرفداران لیونل مسی هم در طرف پرتغال و کریس رونالدو قرار داشتند. در فصلی که لیونل مسی با ثبت نمایش های فردی درخشان دوباره در قامت یک مدعی توپ طلا ظاهر شده، ویرجیل فن دایک هلندی با نمایش های مستحکم در قلب خط دفاعی هلند و لیورپول و البته قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا به جدی ترین نامزد کسب مهم ترین جایزه انفرادی دنیای فوتبال تبدیل شده است.
در حقیقت فتح لیگ ملت های اروپا توسط هلند می توانست فن دایک را یک گام دیگر به کسب توپ طلا نزدیک کند اما رونالدو و یارانش در سلسائوی اروپا این اجازه را به او ندادند تا رقابت برای کسب توپ طلای ۲۰۱۹ همچنان ادامه داشته باشد. اما در سمت دیگر، رونالدو با جشن گرفتن دومین قهرمانی خود در عرصه ملی، منتقدان خود در این عرصه را از قبل هم ساکت تر کرد و با فرم صورت خود در هنگام کسب جام، احتمالا طعنه ای هم به لیونل مسی زد؛ ستاره ای که هنوز به همراه آرژانتین قهرمانی در عرصه ملی تجربه نکرده و با وجود در پیش بودن کوپا آمریکای ۲۰۱۹، شانس چندانی برای فتح این رقابت ها ندارد. اما با کسب یک جام دیگر، البته از نوع ملی آن، بد نیست نگاهی داشته باشیم به روند جام های کسب شده میان این دو فوق ستاره از آغاز دوران حرفه ایشان.
۲۰۰۲: شروع رونالدو
کریستیانو رونالدو که برای اولین بار در فصل ۰۳-۲۰۰۲ در تیم اصلی اسپورتینگ لیسبون ...

سرخط اخبار