به گزارش خبرنگار مهر ، شاخص کیفیت هوا در حال حاضر براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران بر روی عدد ۱۳۵ قرار گرفته و هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است.
پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می دهد که در صبحگاه روز پنجشنبه (۱۶ آبان ۹۸) با افزایش تردد خودروها همراه با حاکمیت جو آرام و آسمان غبارآلود، شرایط برای تجمع آلاینده ها به ویژه ذرات معلق مهیا شده و اکثر مناطق پایتخت در شرایط ناسالم قرار خواهد گرفت.
تداوم شرایط جوی آرام و نسبتاً پایدار در طی روز، پراکندگی آلاینده ها را محدود کرده و احتمال می رود در مناطق پرتردد کیفیت هوا در شرایط نامطلوب باقی بماند. همچنین در ساعات اوج ترافیک شبانگاهی غلظت ذرات معلق افزایش یافته و پیش بینی می شود در اکثر مناطق شرایط ناسالم به ویژه برای گروه های حساس برقرار گردد.
 با افزایش نسبی سرعت باد در نخستین ساعات روز جمعه (۱۷ آبان ۹۸)، انتظار می رود همراه با کاهش تردد خودروها در روز تعطیل در ساعات صبحگاه از غلظت آلاینده ها (ذرات معلق) نسبت به روز قبل کاسته شود، بااین حال در پاره ای مناطق با شرایط نامطلوب کیفیت هوا (به ویژه برای گروه های حساس) روبه رو خواهیم شد.
 در طول روز با افزایش پایداری جوی و رشد ابر، تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد، هرچند در اواخر وقت جمعه نیز با افزایش حجم ترافیک غلظت آلاینده ها افزایش پیدا کرده و با کاهش سرعت باد و شرایط پایدار جوی احتمال کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد وجود خواهد داشت.
همچنین براساس پیش بینی های انجام شده بیشترین دما برای روز جاری ۱۶ درجه و کمترین دما ۱۰ درجه سانتی گراد پیش بینی شده است.
در روزهای ناسالم توصه می ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری