کتاب «مجنون در جزیره» به قلم مهرداد علیجانی که بخشی از زندگی معلم شهید دماوندی را روایت می کند، نگاه جدیدی به زندگی شهدا دارد و با استقبال علاقه مندان در آستانه چاپ چهارم قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از دماوند، «مجنون در جزیره» عنوان کتابی است که بخشی از زندگی «معلم شهید محمدرضا علیجانی» را روایت می کند؛ کتابی که در قالب مستند و به صورت خاطره نویسی با زبانی ساده و روان و گیرا و به دور از سخنان پر طمطراق و بدون هیچ گونه بازی زبانی، داستان زندگی و خاطره های شهید را از نوجوانی تا زمان شهادت روایت کرده است.
کتاب «مجنون در جزیره» به قلم مهرداد علیجانی با ۴۰ داستان که لابه لای داستان ها، شعری در قالب مثنوی توسط امین قلیخانی سروده شده است، نگاه جدیدی به زندگی شهدا و همچنین جزیره مجنون و عملیات خیبر داشته است.
این کتاب که با استقبال بسیار زیادی از سوی علاقه مندان همراه بود در کمتر از دو هفته به چاپ دوم رسید و امروز بعد از گذشت چهار ماه به چاپ چهارم نزدیک شده است و ترجمه کتاب به زبان انگلیسی هم به زودی چاپ خواهد شد.
«مجنون در جزیره» چگونه خلق شد؟
نویسنده کتاب «مجنون در جزیره» در گفت وگو با خبرنگار فارس در دماوند اظهار کرد: همیشه معتقد هستم که نقطه عطف انقلاب اسلامی، هشت سال جنگ تحمیلی بوده و بخش درخشان جنگ، ایثار و شجاعت عزیزانی بوده که به شهادت یا جانبازی رسیده اند؛ به همین دلیل همیشه دوست داشتم برای این عزیزان قدمی بردارم.
مهرداد علیجانی افزود: در دوران نوجوانی بارها با چاپ ماهنامه های محلی یا بروشور قدمی ناچیز برداشتم تا اینکه اواخر سال ۱۳۹۴ به فکر نوشتن از قهرمان شهرم، شهید مظلوم «محمدرضا علیجانی» افتادم؛ با حدود ۵۰ نفر به صورت حضوری و غیرحضوری مصاحبه کردم و با لطف خداوند و کمک خود شهید بزرگوار پس از تلاش ۳۸ ماهه در بهمن ماه سال ۱۳۹۸ کتاب به چاپ رسید.
وی گفت: برای تهیه و تدوین این کتاب با بزرگانی ...

عناوین مهم خبری