با توجه به اعلام دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر بالا بودن شاخص آلایندگی هوا در چند شهر استان همچنین اعلام اداره کل هواشناسی استان مبنی بر احتمال پایداری هوا در روزهای آینده جلسه اضطراری آلودگی هوای استان یزد با حضور اعضا تشکیل شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محسن صادقیان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد گفت: با توجه به پایداری هوا در روزهای آینده، لازم است شاخص آلایندگی شهرهای استان یزد به صورت منظم پایش شود.
وی در جلسه کارگروه اضطراری آلودگی هوای استان یزد گفت: با توجه به اعلام دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر بالا بودن شاخص آلایندگی هوا در چند شهر استان همچنین اعلام اداره کل هواشناسی استان مبنی بر احتمال پایداری هوا در روزهای آینده جلسه اضطراری آلودگی هوای استان با حضور اعضا تشکیل شد.
وی افزود: در این جلسه مقرر شد با توجه به  قرارگیری شاخص آلودگی هوای شهرهای اردکان و میبد در رده حساس برای گروه های ناسالم  اطلاع رسانی لازم به عموم شهروندان و به ویژه گروه های حساس از جمله سالمندان، کودکان کمتر از ۱۴ سال، زنان باردار و بیماران تنفسی و قلبی انجام شود تا از تردد غیر ضروری در سطح این دو شهر پرهیز کنند.
در پایان جلسه کارگروه اضطراری آلودگی هوای استان مقرر شد در دو روز آینده، آلایندگی هوای شهرها توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد بررسی و در صورت افزایش آلایندگی ها و ادامه پایداری هوا به قید فوریت، جلسه کارگروه مجدد برگزار و تصمیمات لازم اتخاذ گردد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار