لندن – ایرنا – مدیر اجرایی کمیته بین المللی صلیب سرخ با صدور بیانیه ای، تصمیم آمریکا برای قرار دادن جنبش انصارالله یمن در فهرست گروه های ترروریستی را به باد انتقاد گرفت و نسبت به تاثیر منفی آن بر روند کمک رسانی به مردم یمن ابراز نگرانی کرد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از تارنمای صلیب سرخ جهانی، «دومینیک استیل هارت» تصریح کرد که تصمیم آمریکا فعالیت های بشردوستانه و حیاتی در یمن را محدود و با مانع رو برو خواهد کرد. وی از کشورهایی که تحریم های آمریکا را اعمال خواهند کرد خواست تا مشکلات بشردوستانه را مد نظر قرار داده و هرگونه تأثیر منفی بر جمعیت و کمک های بی طرفانه در یمن را کاهش دهند.
در همین حال سخنگوی سازمان برنامه جهانی غذا نیز در اظهار نظر مشابهی از تاثیر منفی اقدام آمریکا بر فعالیت های امدادی و کمک رسانی به یمن سخن گفت و تصریح کرد: ما همچنان منتظر در نظر گرفتن معافیت هایی در این خصوص هستیم زیرا واشنگتن وعده داده بود که برای کمک رسانی به یمن استثناهایی قائل شود.
وزارت امور خارجه ایالات متحده روز دوشنبه گذشته اعلام کرد که قصد دارد تا نام جنبش انصارالله یمن را در فهرست سازمان های تروریستی قرار دهد. «مایک پمپئو» وزیرخارجه آمریکا نیز گفت که وزارتخانه تحت امرش تصمیم خود برای قرار دادن نام انصارالله در فهرست «سازمان تروریستی خارجی» را به کنگره ابلاغ کرده است.
بیش از شش سال است که یمن شاهد جنگی است که ۲۳هزار و ۳۰۰ نفر جان خود را در نتیجه حملات ائتلاف عربی - آمریکایی به سرکردگی عربستان و با حمایت رژیم صهیونیستی، از دست داده اند و طبق اعلام سازمان ملل ۸۰ درصد جمعیت حدود ۳۰ میلیون نفری یمن برای زنده ماندن در بدترین بحران انسانی نیاز مبرم به کمک­ های جهانی دارند ولی این درگیری به دلیل مسائل منطقه ای پیچیده تر شده است.
از مارس ۲۰۱۵ (فروردین ۹۴)  عربستان همراه با امارات متحده عربی، بحرین، کویت، سودان و مصر به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار