رئیس ستاد کل نیرو های مسلح گفت: سند مهمی در جمهوری اسلامی ایران درباره راهبرد روابط ۲۵ ساله دو کشور تدوین شده است که به مقامات چین نیز ارائه شد. این سند در عالی ترین سطوح کشور ما تهیه شده و مورد تایید رهبری جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا ، «سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری»، رئیس ستاد کل نیرو های مسلح، عصر امروز (سه شنبه) در دیدار با سپهبد «شائو یوئان مینگ» معاون روابط بین الملل ارتش چین و رئیس کمیسیون مشترک نظامی ایران و چین با بیان اینکه روابط دو کشور ایران و چین رو به توسعه است، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی روابط ایران و چین را راهبردی می دانند و رئیس جمهور چین هم چنین نگرشی را به این روابط دارد.
وی افزود: سند مهمی در جمهوری اسلامی ایران درباره راهبرد روابط ۲۵ ساله دو کشور تدوین شده است که به مقامات چین نیز ارائه شد که این سند در عالی ترین سطوح کشور ما تهیه شده و مورد تایید رهبری جمهوری اسلامی ایران است.
سرلشکر باقری با تأکید بر اینکه اراده دائمی دو کشور بر توسعه روابط است، تصریح کرد: نگاه برخی کشور ها و دشمنی هایی که وجود دارد، تأثیری بر روابط ما نخواهد داشت و امیدوارم نگاهی که مقامات چین به این سند در تنظیم روابط دارند و پاسخی که به این پیشنهاد راهبردی ما می دهند، باعث ادامه مسیر توسعه ای روابط باشد.
رئیس ستاد کل نیرو های مسلح با تأکید بر اینکه تهدیدات و علایق مشترکی میان ما و چین وجود دارد، ادامه داد: زمینه های همکاری بسیار متنوعی برای همکاری نیرو های مسلح دو کشور وجود دارد و امیدوارم با تلاش جنابعالی به عنوان رئیس چینی کمیسیون مشترک دو کشور، در همه زمینه ها بتوانیم روابط را توسعه دهیم.
سپهبد شائو یوئان مینگ، معاون روابط بین الملل ارتش نیز در این دیدار، سفر چندی قبل سرلشکر باقری به چین را سفری بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: این سفر همکاری های نیرو های مسلح دو کشور را به صورت مطلوب پایه ریزی کرد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار