مدیر کل امور حقوقی سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه تاکنون ۸ شناسنامه برای فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان غیر ایرانی صادر شده است، گفت: ۱۰۷ شناسنامه دیگر نیز در روزهای آینده در استان همدان برای این افراد صادر خواهد شد.
"محمدرضا علیان" مدیر کل امور حقوقی سازمان ثبت احوال کشور در گفت وگو وبا خبرنگار ایلنا گفت: صدور شناسنامه برای فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان غیرایرانی یک فرآیند طولانی داشته است و دستگاه های مختلفی در آن اثرگذار هستند. 
وی ادامه داد: سازمان ثبت احوال به عنوان آخرین سنگر در روند اجرایی این قانون است و شناسنامه را صادر می کند. حدود سه ماه نیز از اجرای شیوه نامه های اجرایی می گذرد و تاکنون تعدادی پرونده پس از تکمیل برای صدور شناسنامه به سازمان ثبت احوال کشور ارجاع شده است. 
مدیر کل امور حقوقی سازمان ثبت احوال کشور خاطرنشان کرد: تاکنون نیز در تهران سه شناسنامه و در زنجان ۵ شناسنامه صادر شده است. همچنین در استان همدان اقدامات نهایی ۱۰۷ پرونده انجام شده است و در همین روزهای آینده این ۱۰۷ شناسنامه نیز صادر خواهد شد. 
علیان درباره صدور کارت هوشمند ملی برای این افراد نیز گفت: افرادی که از طریق این قانون شناسنامه می گیرند نیز می توانند بلافاصله برای دریافت کارت هوشمند ملی درخواست داده و برای آن ها نیز کارت هوشمند ملی صادر خواهد شد. 
وی در بخش دیگری از صحبت های خود درباره سوءاستفاده های احتمالی از شماره های ملی افراد تصریح کرد: در حال حاضر ثبت احوال مانند سابق نیست و با بیش از ۲۵۰ دستگاه اجرایی در سه هزار نقطه در کشور به صورت آنلاین ارتباط دارد و چنین امکانی اصلا در حال حاضر وجود ندارد. ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار