نماینده دائم چین در سازمان ملل از جامعه بین المللی خواست مخالفت خود با یک جانبه گرایی و تحریم های یک جانبه آمریکا را آشکارا اعلام کنند.

به گزارشگروه بین الملل خبرگزاری آنا،«وانگ چون» نماینده دائم چین در سازمان ملل و سایر سازمان های بین المللی مستقر در وین که در همایش ویدیویی "تحریم های یک جانبه و تأثیر آن در شرایط همه گیری کرونا" از پکن سخن می گفت، افزود: جامعه بین المللی باید توافق جهانی برای محافظت از چندجانبه گرایی، برابری و عدالت جهانی را بیش ازپیش تحکیم کند.
این مقام چینی با بیان اینکه ویروس کرونا در جهان مهار نشده بلکه شدت هم گرفته است افزود: بااین حال آمریکا به طور مداوم دامنه تحریم های یک جانبه را گسترش داده، اجرای آن را تشدید کرده و از مسیر نادرست جلو رفته است.
وانگ تأکید کرد که در شرایط همه گیری کرونا، تأثیر تحریم های یک جانبه ایالات متحده حتی بدتر و مضرتر است، اقتصاد کشورها را بدتر می کند، توانایی آن ها را در به دست آوردن منابع لازم برای مبارزه با بیماری همه گیر ضعیف می کند و حقوق اساسی کشورهای مربوطه را نقض می کند.
نماینده چین در سازمان های بین المللی مستقر در وین با یادآوری اینکه تحریم های آمریکا اختلافات منطقه ای را تشدید و صلح و امنیت منطقه را تهدید کرده است گفت: درنتیجه باعث تنش در خاورمیانه و دیگر مناطق شده است.
وی از روحیه مبارزه سرسختانه ایران، کوبا، ونزوئلا و سایر کشورها در برابر تحریم های آمریکا قدردانی کرد و گفت: یک جانبه گرایی هیچ راهی ندارد چندجانبه گرایی یک گزینه نیست بلکه یک ضرورت است.
در این همایش که به ابتکار هیئت های نمایندگی ایران، کوبا و ونزوئلا در سازمان ملل در وین برگزار شد؛ نمایندگانی از ۴۰ کشور ازجمله چین، روسیه، پاکستان، فیلیپین، ویتنام، آفریقای جنوبی و بلاروس حضور داشتند و نمایندگان ۲۰ کشور در آن سخنرانی کردند.
در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار