جزئیات ثبت نام در طرح ملی مسکن

مشرق نیوز دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۶
معاون مسکن شهری ­بنیاد مسکن ­انقلاب اسلامی گفت: متقاضیان دریافت مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر می توانند از شهریور در سامانه طرح ملی مسکن ­ثبت نام کنند.

به گزارش مشرق، جواد حق شناس افزود: دولت 400 هزار واحد مسکونی برای تامین مسکن اقشار ضعیف را در دستور کار قرار داده است که از این تعداد ساخت ­100 هزار واحد آن بر عهده بنیاد مسکن است.
وی با اشاره به اینکه تفاوت ­طرح اقدام ملی مسکن با مسکن مهر در این است که قبل از ساخت واحدهای مسکونی، تقاضا برای ساخت مدنظر است گفت: از تجربه مسکن مهر در این طرح استفاده کردیم و قبل از ساخت واحدهای مسکونی اقدام به شناسایی مکان های دارای تقاضا کردیم بطوریکه تقاضا شناسایی شده است.
­
وی بیان کرد: سامانه مراحل پایانی را طی می کند، در اوایل شهریور ثبت نام به صورت آزمایشی از شهر کرمان آغاز می شود بعد از 10 روز استان های دیگر به آن اضافه می شود، و ­بعد از ثبت نام اولیه متقاضیان، پایش افراد کمتر از یکماه صورت می گیرد.
حق شناس افزود: افرادی که واجد شراط هستند می توانند اقدام به ثبت نام در سامانه کنند البته متقاضیان نیزبه دو دسته تقسیم بندی شده اند افراد دارای زمین و افراد فاقد زمین هستند.
وی تصریح کرد: افرادی که دارای زمین هستند تسهیلات ساخت و مجوز برای ساخت در اختیار ان ها قرار می گیرد و افراد فاقد زمین نیز از اراضی دولتی که در اختیار این طرح است استفاده می شود بطوریکه با سازندگان وارد مذاکره می شویم و تا حدودی بر سر قیمت تمام شده به توافق می رسیم و در سامانه قیمت ها بستگی به نوع پروژه درج خواهد شد.
وی ادامه داد: یکی دیگر از امتیازات این طرح این است که در تامین خدمات زیر ساخت و روساخت هیچ مشکلی وجود ندارد، زیرا به دلیل تقاضا محور بودن پروژه ها سریع ساخته و در اختیار متقاضیان قرار می گیرد ­.
معاون مسکن شهری ­بنیاد مسکن ­انقلاب اسلامی درباره تسهیلات ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار