این پیمانه تیتر هایی همچون شرکت های هواپیمایی در سراشیبی ورشکستگی، بانک جهانی و IMF خواستار بخشودگی بدهی کشور های «بسیار فقیر» شدند، شرکت های نفتی آمریکایی به دنبال کاهش شدید حقوق کارکنان، نرخ تورم سالانه دو استان بالای ۴۰ درصد و پیش بینی رکورد جدید قیمت طلا را در بر دارد.

تابناک هر روز بسته ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر ها و رویداد های جذاب اقتصادی را گردآوری می کند.
به گزارش « تابناک اقتصادی »؛ این پیمانه تیتر هایی همچون شرکت های هواپیمایی در سراشیبی ورشکستگی، بانک جهانی و IMF خواستار بخشودگی بدهی کشور های «بسیار فقیر» شدند، شرکت های نفتی آمریکایی به دنبال کاهش شدید حقوق کارکنان، نرخ تورم سالانه دو استان بالای ۴۰ درصد و پیش بینی رکورد جدید قیمت طلا را در بر دارد.
شرکت های هواپیمایی در سراشیبی ورشکستگی
با افزایش دو برابری (۲۵۰ میلیارد دلار) تخمین شرکت های هواپیمایی جهان از ضرر ناشی از شیوع کرونا به این صنعت، اتحادیه بین المللی حمل و نقل هوایی از دولت ها خواست تا در کمک مالی به این بخش تعجیل کنند.
«الکساندر دو جونیاک»، دبیرکل اتحادیه بین المللی حمل و نقل هوایی (IATA) گفت: واضح است که خیلی زود و اضطراری به اقدامات گسترده نیازمندیم. شرکت های هوایی سرتاسر جهان در بحبوحه افزایش محدودیت های مسافرتی که به منظور کاهش سرعت شیوع کرونا طراحی شده اند، بخش عمده پروازهای خود را برای ذخیره پول نقد لغو و زمین گیر کرده اند. نتیجه این اقدام فشار زیاد بر نقدینگی شرکت های هوایی بوده است، به اندازه ای که اگر در حمایت از این صنعت اقدامی صورت نگیرد، بیش از نیمی از آنها طی چند هفته آتی در خطر ورشکستگی قرار خواهند گرفت. دو جونیاک افزود: بحران نقدینگی با تمام سرعت به سوی ما در حرکت است، هیچ درآمدی نداریم و هزینه ها هنوز پرداخت نشده است بنابراین ما شدیداً به نقدینگی نیاز داریم. جونیاک در حالی نسبت به این موضوع ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار