کارشناس سازمان هواشناسی گفت: بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور تا چهارشنبه این هفته ادامه دارد اما بعد از آن سامانه بارشی از کشور خارج می شود و در بیشتر نقاط کشور جوی آرام و پایدار خواهیم داشت.
فریبا گودرزی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: امروز (۱۷ آذرماه) بیشتر مناطق کشور بارندگی خواهند داشت که در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود و در مناطق جنوبی تر با رگبار و رعد و برق و در بخش های مستعد تگرگ پیش بینی شده است.
وی اظهار داشت: امروز شدت بارش ها در شرق کهگیلویه و بویراحمد، بخش هایی از مناطق فارس، غرب چهارمحال و بختیاری، شمال شرق خوزستان، شمال بوشهر، بخش هایی از هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان خواهد بود، فردا در نیمه شرقی و بخش هایی از هرمزگان، بارش ها ادامه دارد البته سواحل خزر و شمال غرب نیز امروز بارش های پراکنده خواهند داشت، فردا اواخر وقت این سامانه بارشی از کشور خارج می شود.
گودرزی ادامه داد: سه شنبه عبور امواج تراز میانی جو را از روی نیمه جنوبی کشور داریم که بارش ها در جنوب، جنوب شرق و جزایر خلیج فارس تشدید می شود و گاهی به صورت رگبار و رعد و برق های شدید و وزش بادهای گاهی شدید همراه خواهد بود و بارش ها در جنوب فارس، جنوب بوشهر، کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان شدید خواهد بود.
وی گفت: چهارشنبه بارش ها در این مناطق ادامه دارد اما پنجشنبه در بیشتر مناطق جوی پایدار خواهیم داشت، از امروز تا چهارشنبه آب های سواحل جنوبی کشور مواج است و از از فردا تا چهارشنبه و پنج شنبه کاهش تدریجی دما را در بیشتر مناطق کشور داریم.
هوای تهران پاک می شود
کارشناس سازمان هواشناسی افزود: آسمان تهران امروز ابری، مه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار