گزارش| موضع روسیه درباره عملیات نظامی جدید ترکیه در خاک سوریه چیست؟

خبرگزاری تسنیم پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۸
روسیه ضمن اینکه مسئولیت وضعیت بوجود آمده را به گردن آمریکا انداخته، قصد دارد نقش میانجی را بازی کرده و اصرار دارد مقامات دمشق و آنکارا و نمایندگان کردها با دولت سوریه مذاکره کنند، البته نسبت به دورنمای «مذاکرات آستانه» نگران است.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، ترکیه شب گذشته عملیات نظامی جدیدی با عنوان «منبع صلح» را در مناطق شمال شرق سوریه آغاز کرد. مقامات آنکارا هدف از این عملیات را آزادسازی 30 کیلومتر از خاک سوریه: از رود فرات تا مرزهای عراق از وجود شبه نظامیان کرد است که آنکارا آنها را سازمانی تروریستی می داند.
البته واحدهای کرد «نیروهای دموکراتیک سوریه» اعلام کرده ا ند که حتی یک اینچ از سرزمین خود را به ترکیه تسلیم نخواهند کرد. هرچند بعید است بتوانند در مقابل توان هوایی و زمینی ارتش ترکیه مقاومت کنند.
روزنامه «کامرسانت»، چاپ مسکو در این باره نوشته است: مواضع روسیه در قبال عملیات نظامی جدید ترکیه در خاک سوریه همچون گذشته است: مقامات مسکو بر این عقیده هستند که همه مشکلات باید بر اساس مذاکرات بین آنکارا و دمشق و همچنین نمایندگان کردها با مقامات دولت سوریه حل و فصل شود.
آ مادگی روسیه برای کمک به آغاز مذاکرات بین مقامات دمشق و کردهای سوری
"کنستانتین کاساچوف" رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه روز گذشته در جمع خبرنگاران در تفسیر آغاز عملیات نظامی مجدد ترکیه در سوریه اعلام کرد که روسیه آمادگی دارد تا به آغاز مذاکرات بین مقامات رسمی دمشق و نمایندگان جامعه کردهای ساکن مناطق مرزی با ترکیه کمک کند تا از تشدید اوضاع در این منطقه جلوگیری شود.
این سناتور گفت: «ما بر این عقیده هستیم که نگرانی ها درباره وضعیت منطقه شمال شرق سوریه، نه با اجرای عملیات نظامی بلکه با تقویت صلح پایدار بر اساس اصل استقلال و تمامیت ارضی سوریه ممکن خواهد بود. برای این منظور قبل از هر چیز لازم است تا مقامات دمشق با ...

سرخط اخبار