تهران- ایرنا- کتاب «ستاره های کوکب» به قلم راضیه تجار و روایتگر زندگی مادر شهیدان حسن، علی و رضا مظفر به شیوه مستندداستانی چاپ و راهی بازار نشر شد.

به گزارش روز یکشنبه انتشارات روایت فتح، کتاب ستاره های کوکب جدیدترین اثر راضیه تجار است که در ۱۹۲ صفحه مصور به چاپ رسیده و داستان زندگی مادر سه شهید دوران دفاع مقدس را روایت می کند.
شهید حاج حسن مظفر (متولد ۱۳۳۴)، شهید حاج علی مظفر (متولد ۱۳۳۷) و شهید حجت الاسلام و المسلمین حاج رضا مظفر (متولد سال ۱۳۴۰) سه برادر بودند که با پیروزی انقلاب اسلامی در مقاطع مختلف همواره نقشی مهم ایفا کردند و در عملیات مرصاد به تاریخ ششم مرداد سال ۱۳۶۷ هر سه به شهادت رسیدند.
در بخشی از این کتاب آمده است: «داداش حسین! میگن نیروهای پارچین قراره به مسجد حمله کنند.
حسین از جا پرید. به این اتاق و آن اتاق دوید و به اهالی خانه خبر داد. چند قبضه اسلحه در خانه داشت و سه راهی انفجاری. آنها را برداشت و به اتفاق حسن و علی به طرف مسجد دویدند. بالای پشت بام مسجد سنگر گرفتند. نیروهای ژاندارمری حمله کردند. در و دیوار مسجد گلوله باران شد. مردم به کمک آمدند. از قبل پشت بام را پر از پاره آجر کرده بودند. با پرتاب آجرها گروه اول فرار کردند، گروه دوم یک ربع بعد آمدند.
-بریزید سرشون.
فریاد حسین، حسن و علی را هم به تقلا انداخت و مردمی که کنارشان بودند. پاره آجرها را ریختند و گروه دوم هم تارومار شد.
از روی پشت بام هایی که به هم راه داشت خود را به خانه رساندند. خبر رسید ساواکی ها رد «مظفرها» را زده اند. کوکب دست به کار شد.
- این جعبه های گوجه فرنگی را خالی کنید.
- برای چی مادر؟
- جاش پاره سنگ های کوچه رو بریزید.
حمله که شروع شد، کوکب و مردانش هرچه پاره سنگ بود روی سر آنها ریختند؛ همگی الله اکبر گفتند.
- مادر دمت گرم! قلعه سنگباران درست کردی. حقا که شیرزنی
- شما هم شیربچگانم...»

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار