ایران اکونومیست-در این بسته دانستی تحصیلی به نکات مهم در رسیدن به نمره برتر و موفقیت در دروس دانشگاه پرداخت شده است.

اگر قصد دارید معدل الف باشید و واقعا برای رسیدن به این هدف جدی هستید باید معیارهای سطح بالایی برای خودتان در نظر بگیرید و در طول ترم درس بخوانید. اگر داشتن معدل بالا در دانشگاه برای شما مهم است و قصد دارید معدل بالا و حتی معدل الف داشته باشید؛ این مطلب را بخوانید.
اهمیت معدل "الف"
داشتن معدل بالا در دانشگاه مهم است. بعد از فارغ التحصیلی برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر، اپلای گرفتن برای تحصیل در خارج از کشور، استخدام شدن در شرکتها دولتی و خصوصی و ... داشتن معدل بالا در بسیاری از موارد یک ملاک به حساب آمده و تاثیری زیادی در قبولی و موفقیت شما دارد.
در بسیاری از موارد کارفرمایان برایشان مهم است که فردی که استخدام می کنند معدل بالایی داشته باشد. به هر حال معدل شما در دوره تحصیل متوسطی از وضعیت درسی و میزان یادگیری دروس توسط شما است. اگر شما در درس و تحصیل موفق بوده اید به احتمال زیاد در کار و شغل خودتان هم موفق خواهید بود و این برای کارفرماها مهم است.
در کنکور ارشد و دکتری هم معدل تا حدودی موثر است. در ضمن، اگر شما معدل بالایی داشته باشید مسلما دروس مختلف را هم خوب یاد گرفته اید و به صورت غیر مستقیم هم در موفقیت شما در کنکور موثر است. بنابراین اینکه بخواهید معدل خوبی داشته باشید و حتی معدل شما الف باشد؛ هدف خوبی است و می تواند برای موفقیت در آینده شغلی و تحصیلی شما موثر باشد.
تفاوت دانشگاه با دبیرستان چیست؟
در حقیقت در دوره دانشگاه شما با افرادی همکلاسی هستید که به نسبت همکلاسی های شما در مقطع دبیرستان سطح تحصیلی و توانایی بالاتری دارند. همه این افراد در کنکور موفق شده اند و بنابراین به اندازه کافی در درس و تحصیل موفق بوده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار